Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 21.01.2017 14:19:27

OP Avstralije: Nadal dobil bitko generacij, Williamsova gladko

reuters
Američanka Serena Williams na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu še naprej potrjuje dobro formo. To pa je potrdil tudi Rafael Nadal, ki je v poslastici dneva premagal nadarjenega mladeniča Alexandra Zvereva.

Dvoboj je trajal kar 4 ure in 5 minut, španski matador pa je potreboval kar pet nizov, da je strl odpor žilavega 19-letnika. Zverec je vodil z 2:1 v nizih, v nadaljevanju pa je prišla do izraza fizična premoč Nadala, ki je več kot očitno znova pripravljen na največje napore. Po vseh kriterijih je bila to najboljša tekma dosedanjega poteka OP Avstralije. "Vsi vedo, kako dober je Alexander. On je prihodnost našega športa in to vseskozi dokazuje. Današnja tekma je bila izredno zahtevna," pa je tekmeca po tekmi pohvalil Nadal, ki je v Avstraliji zmagal leta 2009.

Nekdanja dolgoletna številka 1 svetovnega tenisa, Williamsova, se bo za preboj med najboljših osem pomerila s 16. nosilko Čehinjo Barboro Strycovo, ki je odpravila Francozinjo Caroline Garcia s 6:2 in 7:5. Sicer pa Williamsova v Melbournu napada že sedmo zmago, blizu je bila tudi lani, ko je je v finalu ustavila Nemka Angelique Kerber.

Izpadla pa je šesta nosilka Slovakinja Dominika Cibulkova, ki so jo številni zaradi zmage na finalu WTA ob koncu sezone 2016 šteli tudi med favorite za zmago v Melbournu. A v letošnji izvedbi je bila zanjo v 3. krogu usodna levoroka Rusinja Jekaterina Makarova, ki je zmagala s 6:2, 6:7 (3/7), 6:3. Še naprej melje ameriška kvalifikantka Jennifer Brady, ki je odpravila še 14-nosilko Rusinjo Jeleno Vesnino s 7:6 (4) in 6:2. Njena naslednja tekmica bo Hrvatica Mirjana Lučić Baroni.

serena williams
Reuters

Prepričljiva ostaja tudi lanska polfinalistka Britanka Johanna Konta. Devetopostavljena igralka z Otoka je nekdanjo prvo igralko sveta Danko Caroline Wozniacki ugnala gladko s 6:3 in 6:1. Več dela je imela petopostavljena Čehinja Karolina Pliškova, finalistka US Opna, ki je Latvijko Jeleno Ostapenko premagala šele po hudem boju in izidom 10:8 v tretjem nizu. Napredovala je tudi Avstralka Daria Gavrilova.

V moški konkurenci se je Avstrijec Dominic Thiem po zmagi s 6:1, 4:6, 6:4, 6:4 nad Francozom Benoitom Pairejem prvič v karieri prebil med najboljših 16 tenisačev Melbourna. Tam bo njegov nasprotnik Belgijec David Goffin, ki je v treh nizih s 6:3, 6:2 in 6:4 premagal Hrvata Iva Karlovića. U

V osmini finala je tudi Uzbekistanec Denis Istomin, ki je v drugem krogu izločil branilca naslova Srba Novaka Đokovića, a je tudi on moral s Špancem Pablom Carrenom Busto odigrati pet nizov, preden je slavil s 6:4, 4:6, 6:4, 4:6 in 6:2. Napredovala sta tudi tretji in šesti nosilec Kanadčan Miloš Raonić in Francoz Gael Monfils, a je moral Raonić Francozu Gillesu Simonu oddati en niz. Monfils je brez težav odpravil Nemca Philippa Kohlschreiberja. Španski obračun med Robertom Bautisto Agutom in Davidom Ferrerjem je dobil prvi.

Dnevni spored se je na osrednjem igrišču Rod Laver končal ob dveh ponoči po lokalnem času. Grigor Dimitrov in Richard Gasquet sta namreč dvoboj začela nekaj minut pred polnočjo, s 6:3, 6:2 in 6:4 pa se je v nadaljevanje uvrstil Dimitrov. "Glede na to, da imam zadnje dni težave s spanjem, mi je ta dvoboj prišel kot naročen," je povedal Bolgar. Rekord ostaja v posesti Lleytona Hewitta in Marcosa Baghdatisa, ki sta 2008 partijo zaključila ob 4:34 zjutraj.

Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik pa je v paru z Novozelandcem Michaelom Venusom izpadla v prvem krogu tekmovanja mešanih dvojic. Petintridesetletna Srebotnikova in šest let mlajši Venus sta dvoboj proti Kanadčanki Gabrieli Dabrowski in Indijcu Rohanu Bopanni po slabi uri in pol igre izgubila s 4:6, 7:6 (5) in 7:10. Ne gre spregledati, da se je Srebotnikova v Melbournu leta 2011 veselila zmage med mešanimi pari, takrat skupaj s Kanadčanom Danielom Nestorjem.

Izidi, OP Avstralije, Melbourne (37 milijonov USD):

Moški, 3. krog:
Dominic Thiem (Avt/8) - Benoit Paire (Fra) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4;
David Goffin (Bel/11) - Ivo Karlović (Hrv/20) 6:3, 6:2, 6:4;
Rafael Nadal (Špa/9) - Alexander Zverev (Nem/24) 4:6, 6:3, 6:7 (5), 6:3, 6:2;
Roberto Bautista Agut (Špa/13) - David Ferrer (Špa/21) 7:5, 6:7 (6), 7:6 (3), 6:4;
Denis Istomin (Uzb) - Pablo Carreno Busta (Špa/30) 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, 6:2;
Milos Raonic (Kan/3) - Gilles Simon (Fra/25) 6:2, 7:6 (5), 3:6, 6:3;
Gael Monfils (Fra/6) - Philipp Kohlschreiber (Nem/32) 6:3, 7:6(1), 6:4;
Grigor Dimitrov (Bol/15) - Richard Gasquet (Fra/18) 6:3, 6:2, 6:4;