Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Maja Monrue: Še vedno verjame, da je v dvoje ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

su
su
0 02.12.2016 18:25:09

Takanashijeva zmagala v Lillehammerju, Vtičeva peta

Japonska Sara Takanashi je zmagala na prvi tekmi sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske v norveškem Lillehammerju (95 in 99,5 m, 271,3 točke). Za skupno zmagovalko minule zime je bila njena rojakinja Yuki Ito (95,5 in 92,5 m, 251,4), tretja je bila Nemka Anna Ruprcht (90,5, 90,5 m, 243,8), peta pa Maja Vtič (93,5 in 90,5 m, 242,3).

Za Vtičevo, najboljšo Slovenko v minuli zimi, je na desetem mestu končala Ema Klinec (90 in 88 m, 229,8), v finale se je uvrstila tudi Špela Rogelj, ki je bila 15. (87 in 86,5 m, 218,4). Na 33. mestu je brez druge serije ostala Katja Požun (78 m, 90,6). V četrtkovih kvalifikacijah sta izpadli Urša Bogataj in Nika Križar.

Sara Takanashi, ki je v minuli zimi za skoraj 500 točk prehitela vse tekmice, je vodila po prvi seriji, Yuki Ito je bila druga), tretja je bila lani četrtouvrščena Jacqueline Seifriedsberger iz Avstrije, četrto mesto pa si je z Ruprechtovo delila Maja Vtič. Na devetem mestu je bila Ema Klinec (90 m, 113,4), v finale se je uvrstila tudi Špela Rogelj na 17. mestu.

Po finalu je vrstni red na prvih dveh mestih ostal nespremenjen, kar pomeni, da je Takanashijeva slavila že 45. zmago v pokalu, Itova pa na prvo še čaka. Ruprechtova je pridobila eno mesto, Vtičeva pa enega izgubila. Toda Vtičeva, tretja skakalka minule zime, je s tem zelo dobro začela sezono.

Rogljeva, ki je lani na prizorišču olimpijskih iger leta 1994 dosegla svojo edino zmago v pokalu, je v drugi seriji pridobila nekaj mest, Ema Klinec, ki je s 104,5 metri ženska rekorderka srednje olimpijske naprave, pa je kljub temu, da je nazadovala za eno mesto, ostala med deseterico in ima tako sobotni nastop že zagotovljen.

Na vrhu ženskih skokov tako ni kakšnih večjih novosti. Je pa pomočnik tehničnega delegata Mednarodne smučarske zveze v šesti sezoni svetovnega pokala za ženske postal Miran Tepeš, naš nekdanji izjemni skakalec, ki je to vlogo pred tem dolgo časa opravljal v moškem delu pokala. Pritiski konkurence, ker naj bi zaradi nastopov sina Jurija prihajalo do konflikta interesov, pa so ga preselili v ženski del karavane.

Skakalke bodo v letošnji sezoni nastopila na več tekmah pokala, kot v minuli zimi, še pred nastopom na svetovnem prvenstvu konec februarja v Lahtiju na Finskem pa bodo sredi februarja tekmovale pri nas, na Ljubnem.

V Lillehammerju se bodo prihodnjo soboto in nedeljo merili skakalci, ki bodo od jutri dva dni skakali v Klingenthalu, skakalke pa bodo po sobotni drugi tekmi na Norveškem prihodnji konec tedna nastopale v ruskem Nižnem Tagilu.