Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

bk
bk
0 20.03.2015 23:07:02

Samo še Sabla

Ob Žigi Pancetu v ligi EBEL je danes po vsej Evropi tekmovalne drese nadela mala četica slovenskih hokejistov.

V elitni češki ligi se je sezona nocoj v četrtfinalu končnice končala za štiri slovenske oklepnike. Mlada Boleslav branilcev Mitja Robarja in Luke Vidmarja je namreč v Trincu tesno, s 3:4, izgubila peto tekmo, vodilni po rednem delu, pri katerih v zadnjem času trenira tudi branilec Jurij Repe, pa so tako v polfinale napredovali s 4:1 v zmagah. Robar je moral na tekmi enkrat na kazensko klop, medtem ko Vidmarja ni bilo v postavi.

Prav tako zelo razburljivo je bilo tudi na peti tekmi med Litvinovim in Pardubicami, ki so pred tem srečanjem v seriji zaostajale z 2:3. Moštvo Roberta Kristana in Blaža Gregorca (ta je v 4. minuti v power playu podal za vodstvo z 1:0) se je dobro borilo, a moralo na koncu priznati poraz z 1:2 po podaljšku. Drugič je Lix klonil v 74. minuti, s čimer sta se tudi Robi in Blaž poslovila od klubske sezone. V češki ekstraligi bomo lahko od zdaj spremljali le še praško Sparto z Robertom Saboličem.

Na prvi tekmi polfinala najboljše kazahstanske lige pa je s petardo v mreži izgubil Beibaris Atirau. Kokšektau je tako v seriji proti moštvu Matica Kralja in Matije Pintariča povedel z 1:0 v zmagah.

ziga pavlin vszi

V boju za obstanek v drugi švedski ligi je AIK Žiga Pavlina prišel do nove zmage, s 5:2 je odpravil Sundsvall, naš branilec pa je v 20. minuti v power playu podal za vodstvo z 2:1. Slabše se godi Södertälju Aleša Kranjca, ki je znova izgubil, tokrat s 4:7 proti Tingsrydu, našega branilca pa tokrat ni bilo v postavi.

Še naprej pa se bodo za finale v najboljši francoski ligi borili igralci Epinala, ki so nocoj v seriji z Angersom z zmago s 5:1 na domačem ledu izid izenačili na 3:3. Andrej Hočevar, Ken Ograjenšek, Gašpr Sušanj in Anže Kuralt bi se z zmago na sedmi tekmi v finalu pridružili Gapu, za katerega igra Boštjan Goličič.