Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

muk
0 11.04.2016 21:43:05

Olimpiji petnajsta zvezdica (foto)

Arsen Perić
Hokejistom Olimpije petnajsti naslov državnega prvaka, potem ko so v ponedeljek z 2:0 premagali večne tekmece z Jesenic.

Tudi na peti, odločilni tekmi finala gledalci niso videli prav veliko golov, pravzaprav sta znova padla vsega dva gola, ki pa sta ob koncu dneva pomenil vso razliko tega sveta. Olimpiji sta naslov v zadnji tretjini živčnega srečanja prinesla Sotlar ter Koblar, ki je zadel na prazna vrata.

Za ljubljanske hokejiste je to skupno 15. naslov v samostojni Sloveniji, jeseniški ostajajo pri desetih.

Olimpija - Jesenice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 3300, sodniki: Trilar (Slovenija), Piragić (Hrvaška, glavna), Rakovič, Zgonc (oba Slovenija).
* Strelca: 1:0 Sotlar (Ropret, 42.), 2:0 Koblar (56.).
* Kazenske minute: Telemach Olimpija 16, Sij Acroni Jesenice 23 + disc. kazen igre (Čimžar).

Za odločilno tekmo so ljubitelji hokeja obeh navijaških barv dodobra napolnili dvorano Tivoli, ki tako polna v tej sezoni ni bila nikoli.

Pomembnost tekme je vsaj na začetku vplivala na kakovost dvoboja. Začetek je bil raztrgan, z malo priložnostmi in tudi ne preveč zahteven za oba vratarja, Žana Usa na jeseniški in Oliverja Roya na ljubljanski strani. Žiga Pešut, Matej Hočevar in Nardo Naagtzam so poskušali pri domačih, ki so imeli brez učinka prvi na tekmi "power-play", pri gostih, ki so bili ob svoji številčni prednosti bolj nevarni, pa Miha Brus in Urban Sodja. Sodniki, glavna sta bila tokrat Viki Trilar in Trpimir Piragić, so imeli kar nekaj dela, tudi zaradi drobnih provokacij in nekaj manjših medsebojnih obračunavanj.

Tudi nadaljevanje je bilo v podobnem slogu. Nobena ekipa ni želela preveč tvegati, tako da so bile priložnosti redke, obe ekipi pa sta se predvsem posvetili obrambi. Nekaj terenske premoči so imeli zeleno-beli, ki so nekaj več časa preživeli pred golom tekmeca, vendar ob nekaj polpriložnostih Us ni bil ogrožen. Tako kot ne Roy na drugi strani ledene ploskve.

Najlepšo priložnost v tem delu je imel Anže Ropret, ki se je v 32. minuti sam znašel pred golom Usa, toda s hrbtom obrnjen proti golu, tako da mu je vratar strel iz obrata obranil. Marjan Manfreda pa je minuto zatem z natančnim strelom preizkusil Roya, a je ostalo 0:0. Končnica druge tretjine je bila nato le bolj razgibana, a brez zadetkov je že postajala podobna tekmama številka 2 in 3.

ODLOČITEV V ZADNJI TRETJINI
V zadnjih 20 minutah rednega dela pa so gledalci le dočakali prvi zadetek. Zanj je poskrbel Jure Sotlar, ki je po prodoru po desni spretno pridrsal pred gol in dvignil plošček mimo Usa. Jeseničani so morali takrat vse moči usmeriti v napad, ob "power-playu" so neuspešno pritiskali, njihovim tekmecem pa se je počasi odpiralo vse več prostora v napadu.

Svoje prednosti igralca več zmaji sicer nato tudi niso izkoristili, a so lahko igrali nekoliko bolj sproščeno, Jeseničane pa je počasi že začela preganjati iztekajoča se ura na semaforju.

Končnico tekme je pokvaril grob nalet Tadeja Čimžarja nad Matejem Hočevarjem, po katerem je moral domači napadalec ob pomoči soigralcev zapustiti led, gostujoči pa je končal tekmo s petminutno in še disciplinsko kaznijo.

Zadnji obupni poskus Jeseničanov brez vratarja je v 56. minuti presekal Gregor Koblar in potrdil zmago s strelom na prazen gol, tako da so domači v sicer precej naelektrenem vzdušju, ko so na led iz navijaških vrst priletele tudi bakle, igralci pa so še malo obračunali s pestmi, dvoboj pripeljali do zmagoslavja.