Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

ps
ps
0 21.03.2015 17:42:33

Olimpiji derbi, Krka brez Evrope

V zadnjem krogu lige ABA je Union OIimpija s 73:67 dobila slovenski obračun s Krko.

Srečanje je tekmovalno precej več pomenilo Novomeščanom, ki so morali zmagati, če so še hoteli upati na šesto mesto, ki prinaša uvrstitev  v evropski pokal. Olimpija si je že v prejšnjem krogu zagotovila peto mesto, zato so zmaji lahko igrali bolj mirno oziroma že z mislijo na državno prvenstvo, v katerem se obetajo novi obračuni z najhujšim tekmecem zadnjih let.

Olimpija je prek Hrista Nikolova sicer povedla z 2:0, kar pa je bilo nato edino vodstvo Ljubljančanov za kar precej časa. Krka je bila tista, ki je imela vajeti igre v svojih rokah, čeprav je bil vse tja do konca sedme minute rezultat že šestkrat izenačen. V zaključku prve četrtine pa so gostje uveljavili boljšo predstavo na začetku srečanja in si s serijo 7:0 do izteka četrtine priigralo prvo solidnejšo prednost.

becirovic memi nm

Miralem Halilović in Chris Booker sta bila najbolj zaslužna za vodstvo Krke s sedmimi točkami, oba sta v desetih minutah dala po šest točk. Na drugi strani je trener Memi Bečirović pogrešal učinkovitost nekaterih svojih najmočnejših adutov: tako Marko Marinović, Halil Kanacević kot Alen Omić se v prvi četrtini niso vpisali med strelce.

V drugi se je to spremenilo in to se je takoj poznalo na rezultatu. Olimpija je hitro ujela priključek, Kanacević pa je v 14. minuti zmaje spet povedel v vodstvo s 24:23. Nekaj časa smo še gledali koše na eni in drugi strani, po točkah Halilovića za vodstvo Krke z 28:27 pa je sledil niz Olimpije. Začel ga je Goran Jagodnik s šestimi zaporednimi točkami, tri je nato dodal še Grega Hrovat, in domači so ob izteku 18. minute imeli najvišjo prednost v prvem polčasu (36:28). Malcolm Armstead je z dvema zaporednima košema prekinil nalet domačih, ki pa so spet bolje zaključili četrtino, za nameček je Armstead dobil že svojo tretjo osebno napako.

nikolov nm

To je bil tudi razlog, da je v tretji četrtini v igro vstopil šele v 27. minuti. Gotovo bi že prej, če bi bila potreba za to, torej bi se Olimpija že nevarno odmikala. A se ni, krkaši so držali korak tudi brez prvega igralca in večinoma zaostajali med tremi in petimi točkami, bili pa bi še bližje, če ne bi Klemen Prepelič zadel dve trojki. V zadnjo četrtino sta ekipi krenili z enako razliko, kot je bila po 20 minutah igre.

Ob majhnem številu doseženih točk to sploh ni bila tako majhna prednost Ljubljančanov. In slednji niso popuščali, tako da se razlika ni topila, pač pa je še zrasla. Po trojki Luke Rupnika v 34. minuti je prvič dosegla dvoštevilčno številko (64:52). Krki je vse bolj zmanjkovalo časa, kazalo je, da tudi moči, a so se Novomeščani predvsem po zaslugo Armsteada še približali na pet točk. Bližje pa ni šlo in Olimpija je prvič v sezoni Dolenjce spravila na kolena.

Memi Bečirović, trener Uniona Olimpije: "Čestitke mojim fantom za zmago in borbeno predstavo. Držali smo se dogovorov in načrta, ki smo si ga zadali. Odigrali smo agresivno skozi celotno srečanje, a vseeno smo imeli določena nihanja. Pomembno je, da smo zmagali, da smo nekako prekinili ta urok Krke in da lahko samozavestno gremo naprej. Naslednji teden se spet srečamo v domačem prvenstvu. Mislim, da nam bo takrat lažje, saj bodo fantje bolj samozavestni. Vsilili smo jim svoj ritem igre in prišli do nekaj serij lahkih košev, ki so bili odločilni. Na koncu smo nekoliko izgubili prednost, a vseeno, pomembna je zmaga."
Aleksandar Džikić, trener Krke: "Za nas je najbolj pomembno, da nimamo več poškodb. Vse, kar smo si zadali pred začetkom Lige Aba, smo dosegli in zato čestitam svojim igralcem ter strokovnemu štabu. Imamo več zmag kot v lanski sezoni in to je bil naš cilj. Na današnji tekmi je odločilo predvsem to, da smo bili neodločni na liniji prostih metov, in dejstvo, da smo nasprotniku dovolili preveč skokov v napadu. Vse ostalo danes ni bila večja težava."

Union Olimpija - Krka 73:67 (12:20, 39:32, 57:50)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 3800, sodniki: Obradović (BiH), Hordov, Radojković (oba Hrvaška).
Union Olimpija: Rupnik 5 (2:2), Hrovat 5 (1:1), Murić 6, Nikolov 7 (1:1), Omić 13 (1:6), Prepelič 13 (4:4), Jagodnik 7 (1:2), Marinović 11 (3:4), Kanacević 6.
Krka: Rojc 5 (1:1), Wangmene 8 (4:6), Armstead 15, Joksimovič 6 (2:4), Booker 8 (1:1), Polutak 2, Lapornik 3 (1:2), Halilović 10 (0:2).
Prosti meti: Union Olimpija 13:20, Krka 9:18.
Met za tri točke: Union Olimpija 6:18 (Prepelič 3, Marinović 2, Rupnik), Krka 4:20 (Booker 3, Armstead).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Krka 26.
Pet osebnih: Wangmene (40.)