Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 16.01.2016 23:24:04

Krka v končnici klonila proti Partizanu

Košarkarji Krke so v 20. krogu lige Aba izgubili s Partizanom s 70:75 (11:13, 27:36, 55:55).

Košarkarji Krke so zabeležili četrti zaporedni poraz v ligi Aba, drugega v nizu pred domačimi gledalci in dvanajstega v tem tekmovanju. Premoč so morali priznati ekipi Partizana, ki jo je v dvorani Leona Štuklja vodil dolgoletni strateg Novomeščanov Aleksandar Džikić.

Tekma je bila zanimiva in napeta vse do konca. Začeli so jo bolje gostje, ki so imeli v drugi četrtini že dvomestno prednost (32:20). A v nadaljevanju je domača zasedba uredila svoje vrste, počasi nadoknadila zaostanek in se sredi tretje četrtine tudi prvič prebila v vodstvo (39:37). Pet minut pred koncem tekme je to znašalo že šest točk, a žal se je Krki tedaj v napadu povsem ustavilo, Partizan pa je z delnim izidom 11:2 prešel v ospredje. Prednost je zadržal vse do konca in se tako po zmagah izenačil s Krko ter pridružil ekipam, ki se potegujejo za peto mesto na prvenstveni lestvici.

Krko v naslednjem krogu (23. 1.) čaka gostovanje v Skopju, še pred tem pa bo v četrtem krogu pokala Fiba v sredo gostila izraelsko zasedbo Maccabija iz Rishona Le Ziona.

Krka - Partizan 70:75 (11:13, 27:36, 55:55)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki: Herceg, Hordov, Vovk (vsi Hrvaška).
* Krka: Ivanov 11 (3:4), Sinovec 11, Rojc 3 (1:1), Lalić 11 (3:3), Kastrati 15 (2:4), Dimec 3 (1:2), Ritlop 6, Lapornik 10 (2:2).
* Partizan: Cvetković 21 (6:6), Jones 19 (5:6), Vitkovac 12 (3:4), Djumić 1 (1:2), Williams 4 (2:2), Vrabac 4 (0:1), Wilson 14 (6:6).
* Prosti meti: Krka 12:16, Partizan.
* Met za tri točke: Krka 10:28 (Kastrati 3, Sinovec 3, Ritlop 2, Lapornik 2), Partizan.
* Osebne napake: Krka 28, Partizan.
* Pet osebnih: Djurmić (23.), Rebec (40.).

Značke: krka, partizan