Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 30.01.2016 19:15:15

Krka prekinila serijo porazov

Luka Lapornik
Košarkarji Krke so v 22. krogu lige ABA premagali Igokeo s 74:64 (13:24, 27:41, 49:51).

Novomeščani so po petih zaporednih porazih vknjižili deveto zmago v ligi ABA. Pred domačimi gledalci so z dobro igro v drugem polčasu premagali Igokeo s 74:64.

Za Novomeščane je bila tekma sila pomembna, saj so bili pred njo le točko oddaljeni od zadnjega mesta na razpredelnici, po zmagi pa lahko precej lažje zadihajo in z optimizmom gledajo na sicer težak razpored v zadnjih štirih krogih.

Krka bo zdaj dvakrat gostovala, pri Sutjeski in Ciboni, nato se bo doma srečala z Mega Leksom, tekmovanje pa bo sklenila v Beogradu pri Crveni zvezdi.

Imperativ uspeha je v prvem polčasu slabo deloval na varovance trenerja Vladimirja Anzulovića. Gostje so namreč hitro povedli in si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost.

Na odmor so odšli celo s 14 točkami naskoka, a Krka je iz slačilnice stopila kot prerojena. Ob neprimerno boljši obrambi je zaustavila strelce Igokee, hkrati pa ji je stekla tudi igra v napadu.

Na začetku zadnje četrtine so se domači po dveh zaporednih trojkah Bobana Tomića in Luke Lapornika prvič prebili v ospredje (55:51), prednost pa so znali v zadnjih minutah zadržati oziroma povišati na rekordnih deset točk.

Lapornik je bil prvi strelec Krke s 16 točkami in 10 skoki (indeks 26), dvomestno število pa so imeli še Jure Lalić (14), Erjon Kastrati (13) in Boban Tomič (10).

Krka - Igokea 74:64 (13:24, 27:41, 49:51)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Hordov, Dragojević, Jovović (vsi Hrvaška).
Krka: Ivanov 8 (0:2), Rojc 4, Lalić 14 (4:5), Tomič 10 (1:1), Mulalić 9, Kastrati 13, Lapornik 16 (4:5).
Igokea: Katnić 8, Krstić 3, Komatina 13 (4:6), Booker 4 (2:2), Milošević 2 (0:2), Šibalić 5, Radivojević 19 (3:4), Gipson 10 (4:4).
Prosti meti: Krka 9:13, Igokea 13:18.
Met za tri točke: Krka 9:29 (Mulalić 3, Kastrati 3, Lapornik 2, Tomič), Igokea 9:24 (Radivojević 4, Katnić 2, Krstić, Komatina, Šibalić).
Osebne napake: Krka 22, Igokea 21.
Pet osebnih: Komatina (38.).
Značke: krka, liga-aba, lapornik, zmaga