Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 30.01.2016 23:04:49

Zmaji so si oddahnili

Košarkarji Uniona Olimpije so se z drugo zaporedno zmago otresli najhujših skrbi, saj so se oddaljili od mest v spodnjem delu razpredelnice,

Tajfunu pa se po osmem zaporednem porazu (nazadnje je zmagal 11. decembra) ne obeta nič dobrega.

V zadnjih štirih krogih obe ekipi čakata po dve domači tekmi in dve gostovanji. Union Olimpija se bo v Stožicah pomerila s Cedevito in Partizanom, v gosteh z Mega Leksom in Metalcem, Tajfun pa bo potoval v Valjevo ter Skopje, doma pa gostil Partizan ter Igokeo.

Ljubljančani so se z zmago, do katere so prišli šele v zadnjih minutah tekme, oddolžili slovenskemu prvaku za hud poraz na prvi tekmi v Celju. Za zmago so se morali zeleno-beli krepko potruditi, saj je Tajfun po slabem začetku vzpostavil ravnotežje in bil vse do zaključka v igri za dve točki.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih treh minutah, razliko na semaforju pa sta naredila Dawan Robinson in Mitja Nikolić. Slednji je zadel trojko, Robinson je dodal štiri točke in Union Olimpija je od izenačenja na 66:66 prišla do prednosti sedmih točk, ki je v zadnji minuti in 45 sekundah ni izpustila iz rok.

Temnopolta ameriška organizatorja igre pri Unionu Olimpija sta prikazala doslej najboljšo igro v tej sezoni. Skupaj sta dosegla več kot polovico vseh domačih točk; Zach Wright jih je zbral 23 (met iz igre 11:14, indeks 32), Robinson pa 17 (met iz igre 6:7). Na drugi strani je največji delež v napadu nosil Sandi Čebular (18 točk).

Union Olimpija - Tajfun 77:69 (22:11, 36:39, 55:54)

Dvorana Stožice, gledalcev 1200, sodniki: Belošević (Srbija), Javor (Slovenija), Perlić (Hrvaška).
Union Olimpija: Wright 23, Robinson 17 (5:6), Hrovat 2 (2:2), Mesiček 1 (1:2), Nikolić 5, Vučetić 2, Lapornik 6 (3:4), Lešić 11 (2:2), Zagorac 6 (2:2), Mahkovic 2 (2:2), Zakis 2.
Tajfun: S. Sebič 2 (2:2). M. Sebič 1 (1:2), Držić 8, Čebular 18 (7:11), Bratož 12 (2:4), Ponjavić 9 (2:2), Drobnjak 6 (1:2), Bolčina 11 (2:4), Parker 2.
Prosti meti: Union Olimpija 17:20, Tajfun 17:27.
Met za tri točke: Union Olimpija 4:19 (Wright, Nikolić, Lapornik, Lešić), Tajfun 8:26 (Držić 2, Bratož 2, Ponjavić, Drobnjak, Čebular, Bolčina).
Osebne napake: Union Olimpija 23, Tajfun 25.