Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 07.03.2016 20:43:06

Poraz Krke, ki pa ni bil usoden

Košarkarji Krke so v zadnjem 26. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo s 67:77 (25:22, 34:40, 51:60).

Košarkarji Krke so ligo Aba končali s šestnajstim porazom, a zahvaljujoč zmagi Zadra doma proti Sutjeski ohranili status v ligi tudi za prihodnjo sezono. Novomeščani so v 26 tekmah dosegli deset zmag.

Tokrat sicer niso bili daleč od dveh točk, saj so igrali dobro in motivirano, vendar je bila razlika v kakovosti vendarle tolikšna, da vprašanja o zmagovalcu na koncu vendarle ni bilo. V 28. minuti je Krka zaostajala za dve točki (50:48), v 34. minuti pa je bilo še 63:56.

Veliko bolj napeto je bilo v Zadru, kjer so Dalmatinci odločali o usodi Krke. V izenačeni tekmi so gostitelji zmagali za dve točki, Sutjeska pa je imela v zadnjih sekundah prek Nemanje Vranješa dve izjemni priložnosti. Najprej za izenačenje, tik ob zvoku si pa celo trojko za zmago. Na srečo Dolenjcev sta oba poskusa zgrešila cilj.

Crvena zvezda - Krka 77:67 (22:25, 40:34, 60:51)

* Beograd - Dvorana Pionir, gledalcev 1500, sodniki: Herceg, Vovk (oba Hrvaška), Dragojević (Črna gora).
* Crvena zvezda: Kinsey 15 (2:2), Lazić 4 (2:2), Mičić 2, Simonović 12 (3:3), Gudurić 7 (2:2), Jović 5 (1:2), Miller 7, Zorbes 21 (7:9), Štimac 4.
* Krka: Rebec 12 (2:2), Ivanov 11 (3:3), Lalić 11 (0:2), Tomič 5 (3:3), Mulalić 6, Kastrati 3, Dimec 8 (2:2), Lapornik 11 (1:2).
* Prosti meti: Crvena zvezda 17:20, Krka 11:14.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 6:25 (Simonović 3, Kinsey, Miller, Gudurić), Krka 8:17 (Rebec 2, Mulalić 2, Lapornik 2, Kastrati, Lalić).
* Osebne napake: Crvena zvezda 19, Krka 22.
* Pet osebnih: Tomič (39.).