Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Nika Zorjan: To je himna za vse, ki si drznejo ...

0 15.01.2017 19:22:10

Brez trohice možnosti

Košarkarji Krke so v 18. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo z 62:79.

Niz porazov Krke v ligi Aba se je pričakovano podaljšal na deset. Novomeščani so izgubili na gostovanju pri neporaženem moštvu v tem tekmovanju ter sedmi ekipi Evrope Crveni zvezdi.

Položaj Krke ni zavidljiv, saj ni zmagala že več kot dva meseca, z izkupičkom 5-13 se nahaja na zadnjem mestu 14-članske razpredelnice, v prihodnjem krogu jo čaka še ena zahtevna preizkušnja proti zagrebški Cedeviti. Do konca rednega dela lige Aba je sicer še osem krogov, razlike v spodnjem delu lestvice pa niso velike.

Beograjčani so do svoje osemnajste zmage prišli zelo suvereno, delo pa so jim olajšali tudi Novomeščani, ki so v Srbijo prišli brez obolelih Matica Rebca in Sandija Čebularja. Crvena zvezda je tekmo odigrala s 'polovično močjo' (že v prvem polčasu se je med strelce vpisalo vseh enajst razpoložljivih igralcev), pri Krki pa je bil najbolj razpoložen Marko Luković, ki je bil z 20 točkami prvi strelec tekme.

C. zvezda - Krka 79:62 (24:14, 45:28, 58:42)
Beograd - Dvorana Pionir, gledalcev 4000, sodniki: Herceg (Hrvaška), Mitrovski (Makedonija), Arsenijević (Srbija).
Crvena zvezda: Wolters 9, Thompson 6 (2:2), Dangubić 13 (2:2), Mitrović 7 (1:4), Lazić 7 (4:4), Dobrić 4 (2:2), Simonović 11, Jenkins 3, Gudurić 8 (2:2), Jović 2, Bjelica 9 (2:2).
Krka: Curry 5, Kastrati 9 (5:6), Rojc 7 (3:4), Kužnik 3, Jukić 2 (2:2), Dimec 6, Ritlop 2, Bunić 2, Elliott 6 (2:2), Luković 20 (4:5).
Prosti meti: Crvena zvezda 15:18, Krka 16:19.
Met za tri točke: Crvena zvezda 10:22 (Simonović 3, Dangubić 3, Wolters, Lazić, Jenkins, Bjelica), Krka 6:20 (Luković 4, Kužnik, Curry).
Osebne napake: Crvena zvezda 20, Krka 18.

Značke: crvena-zvezda, krka