Brigita Langerholc se je z družino preselila na ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 30.09.2023 21:00:26

Na koncu skoraj podrli vse, kar so gradili celo tekmo! Ljubljančani le ugnali Mego... (video)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali Mego z 89:87.

Cedevita Olimpija - Mega 89:87 (31:21, 62:42, 82:67)
Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1200, sodniki: Hadžić, Kruljac, Mustapić (vsi Hrvaška).
Cedevita Olimpija: Stewart 10, Armand 10 (2:2), Sow 5 (1:2), Cobbs 19 (3:5), Glas 4 (2:2), Blažič 14 (3:6), Matković 14 (2:3), Jones 6 (4:4), Ščuka 7 (2:2).
Mega: Miljenović 18 (6:7), Jelavić 4, Đurišić 13 (1:2), Kovačević 6 (1:2), Plavšić 5 (1:2), Jović 6 (4:9), Topić 25 (2:2), Malovec 10 (1:1).
Prosti meti: Cedevita Olimpija 19:26, Mega 16:25.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:16 (Stewart 2, Armand 2, Blažič, Ščuka), Mega 7:25 (Miljenović 2, Đurišić 2, Topić, Malovec, Kovačević).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 24, Mega 25.
Pet osebnih: Jović (40.).

Cedevita Olimpija je sezono v ligi Aba začela z zmago proti beograjski ekipi Mega. Pred 1200 gledalci v Stožicah je zmagala z 89:87.

Naslednji teden bodo Ljubljančani začeli tudi tekmovanje v evropskem pokalu - v torek bodo gostovali v Tel Avivu, hkrati pa bodo v drugem krogu regionalnega tekmovanja v Beogradu igrali s Crveno zvezdo.

Cedevita Olimpija je do prvih dveh točk prišla v dramatični končnici in potem, ko je v zadnjih sedmih minutah in pol dosegla vsega tri točke.

V prvem delu so varovanci domačega trenerja Simoneja Pianigianija zbrali kar 62 točk in si priigrali dvajset točk naskoka, v drugem delu pa so bili proti agresivni obrambi gostov v precejšnjih težavah. Mega je drugi polčas dobila s 45:27, zadnjo četrtino pa z 20:7.

V 33. minuti pri prednosti 86:73 ni kazalo na izenačeno končnico, a gostje so v zadnji minuti prišli do izenačenja na 87:87, v zadnjem napadu pa so imeli celo priložnost za zmago, vendar trojka Andrije Jelavića ni našla cilja. Odločilni koš za zmago Cedevite Olimpije je dosegel Justin Cobbs 17 sekund pred koncem tekme.

Ameriški organizator igre je bil z 19 točkami tudi najboljši domači strelec (met 8:12). Po 14 točk sta dosegla Jaka Blažič in Karlo Matković, deset pa sta jih dodala Dewayne Stewart in Sean Armand.