Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

4 08.10.2023 21:55:21

Sramota Olimpije v Beogradu

Aba
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 2. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo z 51:94 (11:19, 25:50, 33:77).

* Dvorana Štark, gledalcev 10.000, sodniki: Hordov, Radojković, Kardum (vsi Hrvaška).
* Crvena zvezda: Hanga 3, Davidovac 5 (2:2), Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Napier 15 (2:2), Tobey 13, Bolomboy 9 (2:2), Ilić 5 (3:4), Nedović 17, Giedraitis 8 (2:2), Dos Santos 8 (3:4).
* Cedevita Olimpija: Stewart 2 (2:2), Sow 19 (5:7), Radičević 4, Cobbs 8 (2:2), Blažič 2 (2:2), Matković 7 (1:2), Jones 4 (2:2), Ščuka 5.
* Prosti meti: Crvena zvezda 14:16, Cedevita Olimpija 14:17.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 14:35 (Napier 3, Nedović 3, Giedraitis 2, Dos Santos, Bolomboy, Tobey, Lazić, Davidovac, Hanga), Cedevita Olimpija 3:20 (Sow 2, Ščuka).
* Osebne napake: Crvena zvezda 21, Cedevita Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se tudi z drugega gostovanja ta teden vrnili z visokim porazom. V uvodnem krogu evropskega pokala so v Izraelu izgubili s 27 točkami razlike, v drugem nastopu v ligi Aba pa jih je Crvena zvezda premagala za 43 točk.

Zaskrbljujoči so podatki, da je Cedevita Olimpija v prvem delu zmogla komaj sedem košev iz igre, zadela je vsega eno trojko iz desetih poskusov, v 20 minutah je zbrala vsega tri podaje in imela 28-odstotni met iz igre. Posledično je bila razlika ob odmoru že 25 točk.

V drugem polčasu se slika na parketu ni spremenila. Crvena zvezda je do konca zadela 14 trojk, vsi njeni igralci so se vpisali med strelce, Cedevita Olimpija pa je tekmo končala s tremi trojkami, osmimi podajami ter 21 izgubljenimi žogami.

Amadou Sow je za Ljubljančane dosegel 19 točk, pri domačih pa je bil med najbolj izstopajočimi posamezniki slovenski reprezentant Mike Tobey s 13 točkami in 8 skoki.

Ljubljančani bodo ta teden gostili Juventut v evropskem pokalu (sreda, 18.30) ter Split v regionalnem tekmovanju (sobota, 15.00).

Značke: košarka, liga aba