crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 14.10.2023 17:38:51

Zmaji so se poigrali z Dalmatinci

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 3. krogu lige Aba premagali Split s 97:68 (27:23, 55:32, 71:48).

Cedevita Olimpija - Split 97:68
(27:23, 55:32, 71:48)
* Dvorana Stožice, gledalcev 1300, sodniki: D. Javor (Slovenija), Arsenijević, Stefanović (oba Srbija).
* Cedevita Olimpija: Stewart 13 (1:1), Armand 7, Sow 7, Cobbs 16, Glas 12, Blažič 20 (3:3), Matković 10, Jones 3 (1:1), Klobučar 5, Šaškov 4.
* Split: Funderburk 14 (7:9), Perković 15 (5:5), Stevenson 8, Kalajžić 4, Tišma 2 (2:4), Runjić 13 (1:2), Perkušić 3, Shelton 5 (1:4), Ljubičić 4.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 5:5, Split 16:26.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:16 (Glas 2, Klobučar, Blažič, Sow, Armand), Split 6:16 (Perković 2, Runjić 2, Perkušić, Funderburk).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Split 13.
* Pet osebnih: Jones (38.).

Cedevita Olimpija se je dobro odzvala na nesrečen poraz sredi tedna v evropskem pokalu proti Joventutu. V tretjem krogu lige Aba je zabeležila drugo zmago; v Stožicah je premagala Split z 29 točkami razlike.

Ljubljančani so z visoko zmago hkrati popravili koš razliko po porazu s Crveno zvezdo v prejšnjem krogu z 51:94.

Cedevita Olimpija je glavnino dela opravila v drugi četrtini, ki jo je dobila z 28:9. Razliko dvajsetih točk je v zadnjih desetih minutah povišala na rekordnih 35.

Vseh deset igralcev, ki jih je imel na voljo trener Simone Pianigiani, se je vpisalo med strelce. Izstopal je kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk (6 skokov). 16 jih je dodal Justin Cobbs (met za 2 8:9).

Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi igrala v gosteh. V sredo v Istanbulu proti Bešiktašu in prihodnjo nedeljo v Laktaših z Igokeo.