Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.11.2023 21:25:43

Domžalčani s preobratom do prve zmage v ligi Aba 2

Luka Vovk
Košarkarji Kansaia Heliosa so v tekmi 3. kroga lige Aba 2 v Zlatiboru premagali makedonsko ekipo MZT Skopje s 87:83 (15:21, 33:41, 59:64).

Potem ko so košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur v ponedeljek na turnirju v Zlatiboru izgubili proti Sutjeski s 74:89, so danes dvoboj 3. kroga igrali še Domžalčani.

Po prvem polčasu je slovenska ekipa zaostajala za osem točk, se v nadaljevanju približala in tekmece v zadnji četrtini pri 66:66 tudi ujela. V končnici pa so nato Domžalčani prišli še do preobrata, saj so z delnim izidom 13:0 prišli do vodstva s 84:75, ki so ga nato tudi zadržali do konca dvoboja.

Helios je tako na tretji tekmi regionalnega tekmovanja dosegel prvo zmago. Blaž Mahkovic je prispeval 25 točk, Jan Zemljič 20, Tibor Mirtič pa je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 12 skokov).

V 4. krogu bo v sredo Šenčur igral proti Borcu, Helios pa dva dni pozneje proti Vojvodini. V petek se bo začel tudi 5. krog, ko se bo Šenčur pomeril s Podgorico, Helios pa v nedeljo z ekipo TFT Mozzart Skopje.

Značke: košarka, liga aba