Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 24.11.2015 21:32:17

Nov obraz Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu evropskega pokala (skupina A) premagali Nanterre z 78:65 (15:28, 35:37, 58:52).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili tretjo zmago v evropskem pokalu. Pred domačimi gledalci v Stožicah so premagali Nanterre z 78:65. Francoze so premagali z isto razliko, kot so izgubili na prvi tekmi, a so tam dosegli več košev, kar pomeni, da bodo v primeru enakega števila točk uvrščeni pred Nanterrom. Zmaga tako šteje dvojno, saj so Francozi neposreden tekmec Ljubljančanov za eno od prvih štirih mest v skupini A, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje.

Čeprav je Union Olimpija nastopila precej oslabljena - brez prvega organizatorja igre Zacha Wrighta in kapetana Saša Zagorca, je pokazala obraz, ki ga njeni privrženci v zadnjih tekmah niso vajeni. Zeleno-beli so namreč od zadnjih desetih tekem v evropskem pokalu in ligi Aba izgubili kar devet.

2olimpija af
alesfevzer
In tudi tokrat so začeli zelo slabo. Na začetku druge četrtine so imeli že 16 točk zaostanka. A sledil je popoln preobrat, tako v igro kot rezultatu. Union Olimpija je s kolektivno igro, predvsem pa veliko bolj čvrsto obrambo, dobila drugo četrtino z 20:9. Do konca tekme oziroma od rezultata 15:31 je gostom prepustila vsega 37 točk, sama pa jih je dosegla 63. V naslednjem krogu 2. decembra bodo košarkarji Olimpije gostovali v Bonnu.

UNION OLIMPIJA – NANTERRE 78:65 (15:28, 35:37, 58:52)
Ljubljana - Dvorana Stožice. 1100 gledalcev. Sodniki: Ozols (Latvija), Putenko (Rusija), Van den Broeck (Belgija).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 2, Hrovat 6, Mesiček 6 (4:4), Nikolić 6 (2:4), Vučetić 7 (1:2), Lapornik 16 (6:8), Lešić 15 (5:7), Mahkovic 11 (2:2), Zakis 9 (1:1).
NANTERRE: Mitchell 1 (1:2), Nzeulie 11, Jaiteh 17 (3:6), Riley 24 (4:4), Greene 8 (2:2), Campbell 4.
Prosti meti: Union Olimpija 21:28, Nanterre 10:16.
Met za tri točke: Union Olimpija 3:15 (Lapornik 2, Mahkovic), Nanterre 5:24 (Greene 2, Riley 2, Nzeulie).
Osebne napake: Union Olimpija 24, Nanterre 26.
Pet osebnih: Campbell (35).