oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 27.10.2016 23:51:35

Dončić uspešnejši od Dragića

Košarkarji v evroligi so danes odigrali štiri tekme četrtega kroga. Slovenski reprezentant Alen Omić je v istanbulskem obračunu z Anadolu Efesom s 84:79 premagal domačo Darušafako. V gosteh je bil uspešen tudi Luka Dončić z Realom, ki je v Milanu s 101:90 premagal Emporio Armani Zorana Dragića.

V današnjih tekmah je bil od slovenskih košarkarjev v evroligi aktiven tudi Jaka Blažič, ki pa v dvoboju z Olympiacosom ni bil tako razpoložen kot v torek, ko je s trojkama potopil madridski Real. Tokrat je v dobrih 22 minutah dosegel devet točk za Baskonio Vitorio, ki je na domačem igrišču izgubila proti pirejskemu Olympiacosu z 90:95.

Luka Dončić se je po torkovem porazu na domačem igrišču proti Baskonii Vitorii spet pomeril s še enim slovenskim košarkarjem Zoranom Dragićem. Tokrat je bil njegov Real bolj uspešen, saj je bil v Milanu praktično ves čas v vodstvu, eden najboljših evropskih mladih košarkarjev pa tokrat ni dobil prav veliko priložnosti. Igral je le dobre štiri minute, vse tri točke je dosegel s prostih metov. Več časa je na igrišču preživel Dragić, ki je v slabih 18 minutah dosegel sedem točk. Najbolj učinkovit igralec tekme je bil Realov zvezdnik Anthony Randolph z 20 točkami.

Istanbulski dvoboj je pripadel gostom, čeprav so košarkarji Darušafaka vodili večji del tekme. Ob polčasu z enajstimi točkami in šele minuto in 48 sekund pred koncem tekme je z zadetim prostim metom Deshauna Thomasa Anadolu Efes pri izidu 78:77 sploh prvič prišel do vodstva. Na koncu je bilo 84:79 za ekipo slovenskega reprezentanta Omića, ki je v slabih sedmih minutah dosegel dve točki in imel tri skoke. Za Anadolu je bila to prva zmaga, Darušafaka ostaja pri dveh.

V ruskem obračunu je moskovski CSKA na domačem igrišču visoko, z 98:80, premagal Unics Kazan. Miloš Teodosić je bil s 16 točkami in desetimi podajami najboljši igralec domače ekipe, pri gostih je blestel Američan Keith Langford, ki je dosegel kar 36 točk. Za Moskovčane je bila to četrta zmaga v evroligi.

V petek bo z Brose Basketom v Barceloni gostoval Aleksej Nikolić, ki pa v prvih treh krogih za ekipo iz Bamberga še ni igral.