Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 31.01.2024 21:01:36

V Euro cupu nič novega: Cedevita Olimpija še enkrat izgubila, tokrat je klonila proti Londončanom

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. krogu evropskega pokala izgubili proti London Lions s 85:92 (20:13, 33:35, 62:63).

* Dvorana Stožice, sodnica Panther (Nemčija) ter sodnika Pastusiak (Poljska) in Halliko (Estonija).
* Cedevita Olimpija: Stewart 7, Radović 3, Cobbs 13 (6:7), Glas 5 (2:2), Blažič 28 (4:6), Matković 21 (5:6), Jones 3 (1:2), Dragić 2 (2:4), Šaškov 3.
* London Lions: Olaseni 9 (1:2), Nwaba 9, C. Morgan 14, Nelson 19 (1:1), Sharma 2 (0:2), Phillip 4, M. Morgan 26 (5:5), Grantham 9.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 20:27, London Lions 7:10.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:33 (Blažič 6, Stewart, Radović, Cobbs, Glas, Šaškov), London Lions 11:26 (Nelson 4, M. Morgan 3, C. Morgan 2, Nwaba, Grantham).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 16, London Lions 19.
* Pet osebnih: Nelson (40.).

Ljubljanski košarkarji so prejšnji teden v Hamburgu dosegli prvo zmago v evropskem pokalu v sezoni 2023/24 ter prekinili niz 20 porazov v tem tekmovanju, na predzadnji tekmi skupinskega dela pa so pred domačimi gledalci klonili proti Londončanom. V dvorani Stožice je zadnjo tekmo odigral hrvaški center Karlo Matković, ki bo kariero nadaljeval v ZDA.

Izbranci Zorana Martića so bili večji prvega polčasa v prednosti. Trikrat so povedli za osem točk (11:3, 13:5, 15:7), slabi dve minuti pred odhodom na veliki odmor imeli prednost šestih točk (33:27), v končnici prvega polčasa pa zaradi nezbrane igre tekmecu prvič pogledali v hrbet (33:35).

V začetku drugega polčasa je sodniška trojka srbskemu trenerju na klopi Londona Petru Božiću zaradi glasnega protesta in neprimernega obnašanja dosodila dve tehnični napaki in mu pokazala pot v slačilnico.

Ljubljančani so to izkoristili, v 27. minuti so po trojki Jake Blažiča povedli za deset točk (59:49), a nato gostom dovolili, da so v naslednjih dveh minutah naredili delni izid 10:0 in izenačili na 59:59. Tretjo četrtino so gostitelji končali z zaostankom (62:63).

V 36. minuti so gostitelji povedli za pet točk (77:72), a nato znova doživeli mrk in slabe tri minute pred koncem zaostali za dve točki (77:79). V prelomnih trenutkih dvoboja so jim gosti ušli za devet točk (79:88), tega primanjkljaja v zadnji minuti niso mogli nadoknaditi, doživeli so 16. poraz v evropskem pokalu v tej sezoni.

Pri Ljubljančanih sta bila najbolj učinkovita Blažič in Matković. Prvi je dosegel 28 točk, drugi pa je 21 točkam dodal še osem skokov.

Zadnja tekma skupinskega dela bo na sporedu 7. februarja. Ljubljanska zasedba bo gostovala pri vodilnem Parizu, ki je na dosedanjih tekmah dosegel 16 zmag in doživel le en poraz.

Značke: košarka, sta