Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

gv
0 23.11.2014 00:07:45

Celjanke in Grosupeljčanke razred zase

grosbasket
V soboto so bile na sporedu vse tri tekme 6. kroga 1. ženske slovenske košarkarske lige.

Košarkarice Konjic so se vnovič izkazale za nevarne nasprotnice, ki lahko favoriziranim ekipam povzročijo nemalo težav.

To so v 6. krogu državnega prvenstva občutile Triglavanke, ki pa so na koncu vseeno odnesle celo kožo in slavile zmago s 75:65.

Konjičanke so, podobno kot na prvi medsebojni tekmi te sezone, Kranjčankam še enkrat nudile odličen odpor. Triglav je v domači dvorani Planina največ vodil v 26. minuti, ko je Maša Piršič, ob Sandri Jevtović s 15 točkami najboljša strelka svoje ekipe, zadela koš in dodatni prosti met za +14 (54:40).

Gostje tedaj niso odnehale. Z delnim nizom 13:2 so zaostanek na začetku zadnje četrtine zmanjšale na vsega tri točke (56:53), več pa jim ni uspelo. "Cilj, ki smo si ga zadali pred tekmo, smo uresničili, saj smo igrali precej bolje kot na zadnji tekmi. Pohvaliti moram celotno ekipo," je bil po tekmi na svoje varovanke, med katerimi so nekatere nastopile kljub bolezni, ponosen Stojan Fink.

Na tekmah v Grosupljem in Celju sta tudi preostala slovenska ženska kluba, ki nastopata v jadranski ligi, vknjižila novi prepričljivi zmagi.

Grosbasket, pri katerem je po daljši odsotnosti zaradi poškodbe hrbta prve minute na parketu preživela slovenska reprezentantka Martina Osterman (5 točk, 3 skoki v 5 minutah), je s 85:32 ugnal Domžale.

Uspešne so bile tudi igralke Athleta, ki so imele za razliko od Grosupeljčank in Kranjčank pred tem prost teden. V dvorani Gimnazije Celje center so z 91:52 odpravile Maribor.

Še drugi krog zapored je blestela 19-letna reprezentantka Eva Lisec. Dolenjka v celjskem dresu je ob odsotnosti Marice Gajić (poškodba hrbta) za dvojnega dvojčka potrebovala vsega 11 minut in pol, tekmo pa končala pri 19 točkah, 18 skokih in treh podajah (količnik 33).