5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 28.10.2016 21:20:15

Golemac v prvenstvu startal s porazom

Košarkarji Tajfuna tudi po štirih krogih nove sezone državnega prvenstva ostajajo brez zmage.

Tokrat so v lokalnem obračunu gostili Rogaško, se vrnili po zaostanku in imeli tudi priložnost za preobrat, a se je na koncu tudi novi strateg ekipe Jurica Golemac moral sprijazniti z nadaljevanjem negativnega niza.

Državni prvaki iz sezone 2014/2015 v tej sezoni še niso zmagali, posledica treh porazov pa je bila menjava trenerja. Golemac se je kot strateg Tajfuna prvič preizkusil proti Rogaški, ki je začela precej bolje, saj je lovila tretjo zmago.

Večji del dvoboja je kazalo, da jo bo tudi ulovila. Prednost so gostje počasi, a vztrajno višali. Po dobri prvi četrtini so v drugi nekoliko popustili, a še vedno obdržali devet točk naskoka ob polčasu (35:26). Tudi tretja četrtina je minila ob podobni odprti igri obeh ekip, Tajfun pa se je približal na pet točk in nakazal možnost preobrata.

Dvoboj je bil odločen šele v končnici. Po domačem znižanju na le 47:49 so gostje spet pobegnili, tudi po napaki domačih in izgubljeni žogi, ko je Dee Davis pobegnil v protinapad in povišal na 58:52. A s trojko Mirze Sarajlije in košem Milije Mikovića so se domači približali le na -1 (57:58) le 15 sekund pred koncem.

A na drugi strani je imel Davis mirno roko pri prostih metih, domači so z metom Sarajlije zgrešili zadnji poskus za tri, po katerem je Golemac sicer protestiral in zahteval osebno napako, a je ostalo pri izidu 57:60.

V naslednjem krogu se bodo košarkarji Tajfuna v soboto v gosteh merili s Šenčurjem, Rogaška pa bo že v petek gostila Krko.

Tajfun - Rogaška 57:60 (9:16, 26:35, 40:45)
* Šentjur - Dvorana Hruševec, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Tajfun: Grant 10 (3:3), Sebič, Spicer 7 (1:1), Miković 12 (1:2), Sarajlija 11, Milašinović 2 (2:3), Moore 2, Fifolt 13 (3:4).
* Rogaška: Ferme 8 (1:1), Johns 7 (3:4), Đuranović 7 (1:2), Darwin 13 (4:4), Drobnjak 6, Fon 14 (1:1), Šantelj 2, Grušovnik 3.
* Prosti meti: Tajfun 10:13, Rogaška 10:12.
* Met za tri točke: Tajfun 5:20 (Sarajlija 3, Miković, Grant), Rogaška 4:17 (ferme, Darwin, Fon, Grušovnik).
* Osebne napake: Tajfun 21, Rogaška 17.
* Pet osebnih: Milašinović (40.).
Značke: tajfun, rogaška, golemac