Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

0 10.12.2023 22:22:09

Krka brez težav do zmage v Polzeli

Luka Vovk
Košarkarji Krke so v 11. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 111:92 (34:26, 59:47, 86:74).

* Dvorana Polzela, gledalcev 300, sodniki: Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Palčič (Postojna), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 5 (1:2), Glavan 19 (5:7), Robb 28 (4:5), Dragan 2, Grušovnik 22 (2:2), Borišek 2 (2:2), Vasilić 4, Petrovič 10 (2:3).
* Krka: Hamilton 13 (0:1), Stergar 14 (5:6), Bačvić 8 (2:4), Cerkvenik 13 (2:2), Cousins 29 (1:1), Jurković 6 (1:2), Špan 16, Škedelj 10, Radovanović 2, Macura.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 16:21, Krka 11:16.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:22 (Rob 6, Glavan 4), Krka 14:29.
* Osebne napake: Hopsi Polzela 21, Krka 26.
* Pet osebnih: Radovanović (25.), Petrovič (38.).

Potem ko so na zadnjih treh tekmah v ligi Nova KBM doživeli dva poraza (Kanasai Helios, Rogaška), so košarkarji Krke na gostovanju na Polzeli prepričljivo prišli do devete zmage v domačem prvenstvu. Za gostitelje je bil to drugi zaporedni neuspeh po nizu treh zmag.

Novomeščani so morali dvakrat streti odpor domačinov. V prvem polčasu pri 18 točkah naskoka je bila tekma videti že odločena, vendar so se Hopsi na začetku drugega polčasa z delnim izidom 18:4 vrnili v igro in povedli s 65:63. Odgovor Krke je bil prepričljiv; že do konca tretje četrtine so se vrnili v zanesljivo vodstvo - 86:71 - in na koncu s 111 doseženimi točkami izenačili najboljši napadalni izkupiček v sezoni.

Kar šest igralcev iz zasedbe Gašperja Okorna je imelo dvomestno število točk. Največ jih je dosegel Isaiah Cousins (29). Miha Cerkvenik je ob 13 točkah zbral 10 skokov, Jan Špan pa je 16 točkam (trojke 4:6) dodal osem podaj.

Pri domačih je glavnina napada slonela na navezi Cooper Robb (28 točk, trojke 6:12), Matic Grušovnik (22 točk) in Ožbej Glavan (19 točk, trojke 4:6).

Hopsi bodo zadnji dve tekmi v 2023 igrali v gosteh, in sicer 16. decembra proti Šentjurju in 22. decembra v Kranju. Krka bo 13. decembra gostila ECE Triglav.

Značke: košarka, dp