Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 13.12.2023 20:06:19

Krka brez težav do desete zmage

Martin Metelko
Košarkarji Krke so v 12. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav s 86:60 (29:10, 47:25, 68:43).

Krka - ECE Triglav 86:60
(29:10, 47:25, 68:43)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 100, sodniki: Grbić (Ljubljana), Oprčkal (Vojnik), Novak (Postojna).
* Krka: Planinić 12 (4:6), Hamilton 5, Stergar 9 (4:6), Bačvić 4 (2:2), Cerkvenik 12 (4:4), Cousins 11 (2:2), Jurković 20 (4:5), Plut 2, Škedelj 7 (1:2), Radovanović 4.
* ECE Triglav Kranj: Brenkuš 3, Dornik 12, Čabrilo 2, Maček 2 (2:2), Šikanić 6 (1:1), Babšek Vrečko 6, Petkovski 9 (1:1), Urbiha 8, Flerin 12 (4:5).
* Prosti meti: Krka 21:27, ECE Triglav 8:9.
* Met za tri točke: Krka 5:18 (Crkvenik 2, Hamilton, Stergar, Cousins), ECE Triglav 6:33 (Petkovski 2, Dornik 2, Šikanić, Brenkuš).
* Osebne napake: Krka 19, ECE Triglav 25.

* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so upravičili vlogo favorita in zanesljivo prišli do jubilejne desete zmage v ligi Nova KBM, Triglav pa po ponedeljkovem podvigu, ko je premagal lanske finaliste iz Domžal, ni prikazal podobne predstave in je doživel deveti poraz v prvenstvu.

Novomeščani so vprašanje zmagovalca rešili v prvem polčasu, saj so si v 17. minuti priigrali že 29 točk prednosti (43:14). V nadaljevanju so priložnost dobili vsi razpoložljivi igralci na obeh straneh, med njimi tudi nova domača okrepitev Darko Planinić, ki je v 18 minutah na parketu dosegel 12 točk.

Najboljši strelec tekme je bil Robert Jurković z 20 točkami (met 8:9, 8 skokov), pri Kranjčanih sta po 12 točk dosegla Jan Dornik in Jošt Flerin.

Krka ima do konca 2023 še tri tekme. V ligi Aba bo to soboto gostovala v Stožicah, 24. decembra jo doma čaka FMP, v ligi Nova KBM pa se bo 20. decembra srečala z Ilirijo v Ljubljani. ECE Triglav bo leto zaključil doma 22. decembra proti Hopsom.