Kenguru v togi ali zakaj Jaklič ne bi smel več ...

0 15.12.2023 20:32:36

Helios brez težav ugnal Ilirijo

Luka Vovk
Košarkarji Kansai Heliosa so v 12. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 85:67 (22:20, 35:36, 61:53).

Košarkarji Kansai Heliosa so v derbiju 12. kroga lige Nova KBM zabeležili deveto zmago in tako vsaj delno popravili spodrsljaj iz začetka tedna, ko so izgubili proti ECE Triglavu.

Za Ilirijo je bil to peti poraz v sezoni oziroma drugi na zadnjih osmih tekmah v ligi Nova KBM. Proti Domžalčanom so izgubili tudi prvo tekmo sredi oktobra.

Po izenačenem prvem polčasu so gostitelji odločilno razliko naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:17. Ljubljančani so se v zadnji četrtini približali na 72:64, bližje pa jim ni uspelo priti.

Prvo ime tekme je bil Miloš Glišić, ki je s 24 točkami (met iz igre 10:12, trojke 4:6) in 12 skoki prišel do statističnega indeksa 37. Pri gostih je največ točk dosegel Mirko Mulalić (19), najvišji indeks pa je imel Sergej Macura (23).

Ilirijo v koledarskem letu čakajo še tri zahtevne preizkušnje, dve proti LTH Castings v pokalu Spar ter 20. decembra preizkušnja doma s Krko v ligi Nova KBM. Kansai Helios bo v 2023 le še enkrat stopil na parket, 26. decembra ga čaka gostovanje v Škofji Loki.