Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 01.03.2024 22:21:52

Ilirija iz Polzele spet z dvomestno razliko

MPA
Košarkarji Ilirije so v 19. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 85:65 (22:19, 46:36, 62:56).

Ilirija - Hopsi Polzela 85:65 (22:19, 46:36, 62:56)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 170, sodniki: Grbić (Ljubljana), Špendl (Limbuš) in Smolej (Novo mesto).
* Ilirija: Ferme 13 (3:3), Orel 11 (2:3), Macura 6 (2:2), Barišić 10, Klobučar 15 (3:4), Strnad 2, Mikuš 8 (2:2), Mulalić 5 (2:2), Kureš 15 (6:6).
* Hopsi: Collins 4, Robb 15 (3:4), Grušovnik 14 (3:3), Vasilić 7, Fifolt 12 (2:8), Vranić 3 (0:1), Borišek 1 (1:2), Besedić 9.
* Prosti meti: Ilirija 20:22, Hopsi 9:18.
* Met za tri točke: Ilirija 9:37 (Ferme 2, Barišić 2, Klobučar 2, Orel, Mulalić, Kureš), Hopsi 6:19 (Robb 2, Grušovnik, Vasilić, Vranić, Besedić).
* Osebne napake: Ilirija 18, Hopsi 23.
* Pet osebnih: /.

Ilirija je v prejšnjih dveh medsebojnih obračunih v sezoni Polzeljane odpravila z dvomestno razliko. To se je zgodilo tudi tokrat, a se je tretjeuvrščena ekipa lige morala proti zadnjeuvrščeni precej potruditi in je šele v zadnji četrtini zlomila odpor tekmeca. Ilirija se je točkovno začasno izenačila z drugouvrščenim Heliosom.

Ljubljančani so bili večino prve četrtine v dokaj lepi prednost, a so se Polzeljani vrnili v igro prav ob izteku prvih desetih minut, ko je Jure Besedić zadel trojko za 19:22. Ilirija je večinoma prevladovala tudi v drugi četrtini, vendar so gostje še nekako držali korak, razlika pred drugim polčasom je znašala deset točk.

Hopsi so v tretji četrtini nudili še hujši odpor in se približali na vsega točko, tudi pred zadnjimi desetimi minutami so bili gosti še v igri. Približno pet minut in pol pred koncem pa je Ilirija po trojki Luke Barišića prišla do enajstih točk naskoka (72:61), Matic Mikuš pa je malce pozneje zadel za +13. Ko je Tadej Ferme tri minute povišal na +15, je bil zmagovalec odločen.

Jaka Klobučar je bil s 15 točkami in 10 skoki prvi mož Ilirije, 15 točk je sicer dodal tudi Luka Kureš. Pri gostih je Cooper Gregory Robb zbral 15 točk, devet skokov in osem podaj, a tudi devet izgubljenih žog.

Ilirija bo v 20. krogu 11. marca gostovala v Podčetrtku, Polzela pa bo dva dni prej gostila LTH Castings.

Značke: košarka, dp