"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

0 17.09.2014 22:41:44

Liga prvakov: Boateng potopil City

Z osmimi tekmami se je začel skupinski del lige prvakov, v kateri po petnajstih letih nastopa tudi slovenski prvak.
Udeležbo v njej si je spet zagotovil Maribor, ki bo nastopal v skupini G, v kateri mu družbo delajo Chelsea, Sporting in BATE Borisov. V tekmovanju bosta nastopila še dva kluba s slovenskim pridihom, to sta bolgarski prvak Ludogorec z Romanom Bezjakom in španski prvak Atletico Madrid z Janom Oblakom.

Mladi slovenski vratar je prav na tekmi prvega kroga proti grškemu Olympiacosu dobil tudi svojo prvo priložnost v vratih Atletica. Toda aktualni španski prvaki so že po prvih pol ure igre doživeli hladen tuš na vročem gostovanju. Olympiacos je namreč uspel v polno zadeti kar dvakrat, izid pa je pred iztekom prvega polčasa uspel znižati Hrvat Mario Mandžukić. Toda debi slovenskemu vratarju nikakor ne bo ostal v lepem spominu, sol  na rane je še dodatno vtrl Kostantinos Mitroglu v 74. minuti. Čeprav je štiri minte pred koncem Atletico  še enkrat znižal izid, pa se je Oblakovdebi v dresu Atletica končal z bolečim porazom.

Real je že v prvem polčasu rešil vse dvome o zmagovalcu v španski prestolnici, saj so Baslu uspeli nasuti kar štiri zadetke, preden je za znižanje poskrbel Gonzalez. V nadaljevanju je za petardo v švicarskem golu poskrbel Karim Benzema. Na tej tekmi je za red skrbel Damir Skomina, ki pa ni imel veliko dela.

Pravo dramo smo lahko spremljali na Anfieldu, kjer so navijači na prvi zadetek čakali vse do 82. minute, ko je v polno zadel Mario Balotelli, Ludogorec pa je uspel v sodnikovem podaljšku izenačiti. In ko je že vse kazalo na delitev točk, si je vratar Borjan privoščil nespametno potezo in v kazenskem prostoru podrl Manquillo. Steven Gerrard tokrat ni zgrešil.

Pravo agonijo je v Dortmundu doživel brezidejni Arsenal, ki je le trikrat na celi tekmi streljal na gol Borussie in tako prvič po enajstih letih izgubil uvodno tekmo v ligi prvakov. Njihovo neučinkovitost so domači kaznovali z dvema zadetkoma.

jack wilshere arsenal

Če izvzamemo slovenske ljubitelje nogometa je bilo v sredo večino oči uprtih v tekmo dveh evropskih velikanov, Bayerna in Manchester Cityja, ki sta se v skupinskem delu srečala že v minuli sezoni, dvoboj pa je bil odločen tik pred iztekom, ko je vratarja Joeja Harta premagal Jerome Boateng. Izjemno zanimiv je bil še en angleško-nemški dvoboj v "mariborski" skupini G med Chelseajem in Schalkejem. Londončani so si po zaslugi Cesca Fabregasa že v 11. minuti tekme priigrali prednost. Ki pa jo je v nadaljevanju izničil nizozemski ostrostrelec Jan Klaas Huntelaar.

Veliko dvomov o zmagovalcu je že po 3o minutah tekme rešila Roma, ki je proti Moskovčanom povedla s kar štirimi zadetki, izkazal pa se je predvsem Gervinho (2 gola in podaja). Ne le v večnem mestu, tudi na Portugalskem smo lahko videli pravo poplavo golov, Porto jih je v gol Bate Borisova nasul kar šest. Barcelona se nekoliko presenetljivo ni poigrala z Apoelom, slavili so namreč z zadetkom Gerarda Piqueja že  prvem polčasu.

1. krog lige prvakov

SKUPINA A
JUVENTUS - MALMÖ 2:0 (0:0)
1:0 Tevez (59), 2:0 Tevez (90)
OLYMPIACOS - ATLETICO MADRID 3:2 (2:1)
1:0 Masuaku (13), 2:0 Affelay (31), 2:1 Mandžukić (38), 3:1 Mitroglu (74), 3:2 Griezmann (86)
Jan Oblak (Atletico) je branil vso tekmo.

SKUPINA B
LIVERPOOL - LUDOGOREC 2:1 (0:0)
1:0 Balotelli (82), 1:1 Abalo (90), 2:1 Gerrard (93, enajstmetrovka)
Roman Bezjak (Ludogorec) je igral do 87. minute.
REAL MADRID - BASEL 5:1 (4:1)
1:0 Suchy (14, avtogol), 2:0 Bale (30), 3:0 Ronaldo (31), 4:0 Rodriguez (36), 4:1 Gonzalez (37), 5:1 Benzema (79)

ROMA - CSKA MOSKVA 5:1 (4:0)
1:0 Iturbe (6), 2:0 Gervinho (10), 3:0 Maicon (20), 4:0 Gervinho (31), 5:0 Ignaševič (50, avtogol), 5:1 Musa (82)

PORTO - BATE BORISOV 6:0 (3:0)
1:0 Brahimi (5), 2:0 Brahimi (32), 3:0 Martinez (37), 4:0 Brahimi (57), 5:0 Adrian (61), 6:0 Aboubakar (76)
ATHLETIC BILBAO - ŠAHTAR 0:0