Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

nu
0 26.10.2014 23:00:14

Primera division: Kraljeva zmaga

Reuters
Deveti krog španskega prvenstva je postregel s prvim el clasicom v letošnji sezoni, ki pa ga je brez večjih težav dobil Real.

Zadnja tekma devetega kroga je bila na sporedu v predmestju Madrida, kjer je doma Getafe. Toda gostitelji so ostali brez točk, aktualni prvaki so z zadetkom Maria Mandžukića slavili z 1:0. Pri Atleticu je srečanje s klopi za rezerve spremljal slovenski vratar Jan Oblak.

Danes je bil dejaven še en klub s slovenskim pridihom, ki pa je bil manj uspešen od madridskega Atletica. Villarreal je moral v gosteh priznati premoč Sevilli, ki se tako še naprej uspešno oklepa drugega mesta na lestvici. Bojan Jokić svojim soigralcem še nekaj časa ne bo mogel pomagati, saj zaradi poškodbe še ni nared za igranje.

NA EL CLASICU PREVLADA REALA
Na stadionu Santiago Bernabeu je bil včeraj na sporedu prvi el clasico v letošnji sezoni. Po prvem polčasu je bil rezultat 1:1. Barcelona je povedla že v 4. minuti obračuna, ko je žogo za hrbet Ikerja Casillasa poslal Neymar, v 35. minuti pa je enajstmetrovko uspešno realiziral Cristiano Ronaldo, ki je kot prvi v letošnji sezoni španskega prvenstva uspel premagati vratarja Barcelone Claudia Brava. V prvi postavi je zaigral tudi kontroverzni Urugvajec Luis Suarez, ki se je tako vrnil po odsluženi štirimesečni kazni zaradi grizenja nasprotnika. Še več, Katalonci so povedli tudi po njegovi zaslugi, saj je prispeval podajo za prvi zadetek na srečanju.

Drugi polčas so bolje začeli gostitelji, ki so imeli že na začetku tega dela kar nekaj priložnosti, v vodstvo pa jih je popeljal Pepe. Slednji se je najbolje znašel v kazenskem prostoru po podaji Tonija Kroosa iz kota. Že enajst minut kasneje pa je sledil nov hladen tuš za goste. Semafor je v 61. minuti kazal že 3:1, pri galaktikih pa se je med strelce vpisal še Karim Benzema. V nadaljevanju so se domači pomaknili bolj proti svojemu golu, Barcelona pa je s tem dobila nekaj več priložnosti za zadetek. A gostje niso izkoristili ponujenega, do konca obračuna pa se mreži nista več zatresli.

9. krog španskega prvenstva

CELTA - LEVANTE 3:0 (1:0)
1:0 Larrivey (27), 2:0 Larrivey (83), 3:0 Lopez (90+1)

ALMERIA - ATHLETIC BILBAO 0:1 (0:0)
0:1 Etxeita (56)

REAL MADRID - BARCELONA 3:1 (1:1)
0:1 Neymar (4), 1:1 Ronaldo (35, enajstmetrovka), 2:1 Pepe (50), 3:1 Benzema (61)

VALENCIA - ELCHE 3:1 (2:0)
1:0 Mustafi (13), 2:0 Parejo (18), 3:0 Lomban (63, avtogol), 3:1 Jonathas (93)

CORDOBA - REAL SOCIEDAD 1:1 (0:1)
0:1 Martinez (22), 1:1 Xisco (87)

EIBAR - GRANADA 1:1 (1:1)
0:1 Nyom (8), Boveda (37)

MALAGA - RAYO VALLECANO 4:0 (3:0)
1:0 Samuel (6), 2:0 Darder (21), 3:0 Juanmi (45), 4:0 Amrabat (49, enajstmetrovka)

ESPANYOL - DEPORTIVO 0:0

SEVILLA - VILLARREAL 2:1 (0:0)
0:1 Vietto (79), 1:1 Suarez (88), 2:1 Bacca (93, enajstmetrovka)

GETAFE - ATLETICO MADRID 0:1 (0:1)
0:1 Mandžukić (40)