Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 21.01.2017 22:07:03

Afriški pokal: Ganci že v četrtfinalu

Ganska nogometna reprezentanca si je zagotovila napredovanje v četrtfinale afriškega prvenstva.

To ji je uspelo, potem ko si je danes v 2. krogu skupine D v gabonskem Port Gentilu priigrala še drugo zmago. Tokrat so črne zvezde, podprvaki s prejšnjega prvenstva črne celine, z 1:0 (1:0) premagale Mali.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Asamoah Gyan, ki je v 21. minuti s strelom z glavo unovčil podajo Jordana Ayewa. Tik pred koncem tekme je sicer Mali zapravil dve veliki priložnosti. Najprej je v 90. minuti Kalifa Coulibaly povsem neoviran streljal iz bližine, a je vratar Brimah Razaka njegov strel obranil, tri minute pozneje pa je Bakary Sako zatresel prečko.

Gana je tako pri šestih točkah, Mali pa ostaja pri eni. Danes bo na sporedu še obračun med Egiptom, ki ima iz 1. kroga točko, in Ugando, ki je še brez točk.

Egipčani do zmage v izdihljajih tekme
Egiptovska nogometna reprezentanca je v 2. krogu afriškega prvenstva v gabonskem Port Gentilu premagala Ugando z 1:0 (0:0). Egipt je z zmago in neodločenim izidom na drugem mestu skupine D.

Tekmo med Egiptom in Ugando, ki je imela vsega en strel proti vratom tekmeca, je v 89. minuti odločil Abdallah El-Said po podaji Mohameda Salaha.