Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

Koga briga Barbariga?!

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

1 22.02.2017 20:24:53

Berić od prve minute proti Manchester Unitedu, ki ni imel težav ob napredovanju

Nogometaši v evropski ligi so danes odigrali prve tri povratne tekme šestnajstine finala.

Manchester United je tudi v St. Ettienu potrdil dobro formo in z golom Henrika Mhitarjana zmagal z 1:0 ter se brez težav uvrstil v osmino finala, slovenski reprezentant Robert Berić pa je za domačo ekipo igral do 59. minute, ko ga je zamenjal Nolan Roux.

Varovanci Josea Mourinha so tudi na povratni tekmi v St. Ettienu zabeležili zmago. V domači ekipi je bil v prvi enajsterici tudi Berić, ki je igral do 59. minute. Slovenski reprezentant v nekaj manj kot eni uri igranja ni prišel do kakšne resnejše priložnosti, da bi zapretil Sergiu Romeru, ki je tudi na tej tekmi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Vse dvome o končnem zmagovalcu dvoboja je že v 17. minuti razrešil Armenec Mhitarjan.

Brez večjih težav se je v osmino finala uvrstil tudi Schalke, ki je že v Solunu slavil s 3:0. Ko je v 23. minuti domačo ekipo v vodstvo z 1:0 popeljal Alessandro Schöpf, je bilo dokončno jasno, katera ekipa se bo uvrstila v osmino finala. Grkom je dve minuti pozneje z avtogolom Matije Nastasića izid sicer uspelo izenačiti, to pa je bil tudi končni izid tekme.

V Istanbulu so se navijači Fenerbahčeja nadejali, da bodo njihovi varovanci nadoknadili zaostanek gola s prve tekme v Krasnodarju. Hladen tuš so doživeli že v sedmi minuti, ko je domačo mrežo zatresel Fedor Smolov. Do konca polčasa so domačini z golom Souze izid sicer izenačili, vendar se nato do konca tekme ni več menjal.

Preostale povratne tekme šestnajstine finala evropske lige bodo na sporedu v četrtek.