Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 02.03.2024 20:39:39

Leipzig s podajalcem Šeškom do zanesljive zmage

Nogometaši Leipziga, za katerega igrata tudi Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl, so v 24. krogu nemškega prvenstva po preobratu s 4:1 v gosteh premagali Bochum. Pri prvem zadetku je bil podajalec Šeško.

Bochum je v vodstvo popeljal Maximilian Wittek v sedmi minuti. Leipzig je sprva odgovoril prek Xavija Simonsa, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja zadetek razveljavili. V 30. minuti pa je bilo na semaforju 1:1, potem ko je po podaji Šeška zadel Dani Olmo.

Mladi slovenski napadalec je igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Lois Openda. Isti igralec je tri minute kasneje zadel za 2:1, še tri minute kasneje pa so si domači zabili še avtogol. Na 4:1 je povišal Yussuf Poulsen v 73. minuti in svojemu moštvu zagotovil prvo zmago v gosteh po 9. decembru. Kampl ni dobil priložnosti za igro.

Leipzig ostaja peti na lestvici in ima 43 točk. Eno več ima Borussia Dortmund, ki je v gosteh premagala Union Berlin z 2:0. V prvem polčasu je zadetek dosegel Karim Adeyemi v 41. minuti, v izdihljajih tekme pa je zmago črno-rumenih potrdil Ian Maatsen.

Na preostalih treh tekmah sta se Mainz in Borussia Mönchengladbach razšla brez zmagovalca z 1:1, Eintracht Frankfurt je v gosteh premagal Heidenheim z 2:1, Augsburg pa je bil prav tako na tujem s kar 6:0 boljši od Darmstadta.

Večerni obračun Wolfsburga in tretjeuvrščenega Stuttgarta (50 točk) je dobil slednji s 3:2. Dva gola za Stuttgart je dosegel Serhou Guirassy v 14. in 53. minuti. V 50. je izid začasno izenačil Joakim Maehle. Vodstvo gostov je povišal Josha Vagnoman v 78. minuti, končni izid pa je v 83. minuti postavil Lukas Nmecha.

Že v petek je drugouvrščeni Bayern iz Münchna igral 2:2 pri Freiburgu in ponudil priložnost vodilnemu Bayerju iz Leverkusna, da se po nedeljski tekmi proti Kölnu v gosteh odlepi na deset točk razlike. Bayer jih je doslej zbral 61, Bayern pa 54.

V nedeljo bo še tekma Hoffenheim - Werder Bremen.