Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

ro
ro
0 04.10.2015 11:21:55

Belec za zgodovino, Zahović ga je dočakal

Mariborski čuvaj mreže znova med vratnicama, nekdanji napadalec vijoličastih debitiral.

Nogometaši Carpija so v sedmem krogu serie A poskrbeli za dosežek, ki bo za vedno ostal z zlatimi črkami zapisan klubsko zgodovino. V Modeni, kjer gostijo svoje tekmece, so z 2:1 ugnali Torino in se veselili prve zmage med italijansko elito. Pomemben delež k uspehu je pristavil tudi Vid Belec, ki je prvič po nepričakovanem zimskem odhodu iz Konyaspora znova stopil med vratnici, od takrat je minilo več kot osem mesecev.

V sobotnem večeru je bil na sporedu tudi mestni derbi med Chievom in Verono, razpletel se je z izidom 1:1. Boštjan Cesar je za Chievo odigral vso tekmo, Valter Birsa je bil na igrišču do osme minute nadaljevanja.

Svoj trenutek v dresu novega kluba je dočakal tudi Luka Zahović, ki je doživel ognjeni krst na nizozemskem prvoligaškem prizorišču. Heracles Almelo je sicer pred svojimi navijači ugnal Heerenveen z 2:0, 19-letni mariborski napadalec, ki se bo danes pridružil začetku priprav mlade slovenske reprezentance za preizkušnji proti Italiji in Andori v kvalifikacijah za EP, je igral v drugem polčasu.