Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

12 19.01.2024 08:11:17

Pozabite na nesrečni avtogol, kar je Oblak čaral proti Realu, je vrh! (video)

Izjemni obrambi Jana Oblaka.

Branilec naslova Real Madrid je izpadel iz španskega nogometnega pokala. Kraljeva ekipa je sinoči v osmini finala proti mestnemu tekmecu Atleticu Madridu Jana Oblaka po podaljških izgubila z 2:4. Med najboljših osem je napredovala tudi Barcelona, ki je po preobratu s 3:1 na gostovanju premagala Unionistas iz Salamance.

Oblak je bil na razburljivem derbiju v Madridu eden od junakov večera, saj se je izkazal s številnimi izjemnimi obrambami, vendar je dosegel tudi nenavaden avtogol. Oblak je na koncu zbral kar sedem obramb, od tega najbolj izstopa spektakularna dvojna obramba po strelih Rodryga in prvega zvezdnika Viniciusa Jr.

V rednem delu je Atletico dvakrat povedel prek Samuela Lina (39. minuta) in Alvara Morate (57.). Real se je vrnil zahvaljujoč avtogolu vratarja Oblaka tik pred odhodom na odmor in Joseluja (82.).

V podaljšku je prvi zadel nekdanji svetovni prvak Francoz Antoine Griezmann (100.), ki je bil že pred tekmo prejel jubilejni dres s številko 174 za klubskega strelskega rekorderja. Vse dvome o zmagovalcu pa je razblinil Rodrigo Riquelme v 119. minuti.

Značke: jan-oblak, atlet