Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

sta, ru
0 10.09.2016 19:41:51

Celjani po Velenjčanih odpravili še celjske krvnike

Seha-liga.com
Slovenski državni prvaki po malce mlačnem uvodu v sezono igrajo vse bolje. V tretjem krogu lige Seha so v Prešovu dosegli drugo zaporedno zmago.

Celjska zasedba je slovaški Tatran iz Prešova premagala z 31:25 in dosegla in z dvema zmagama v štirih dneh na najboljši način prebolela uvodni poraz proti madžarskemu Veszpremu.

V uvodnih desetih minutah je bila igra raztrgana, Celjani pa so si z dvema zaporednima goloma Blaža Janca v 16. minuti priigrali dva gola prednosti (6:4). Gostitelji so jih pet minut kasneje ujeli in izenačili na 7:7. Slovenski prvaki so znova zaigrali nekoliko odločneje in v 25. minuti znova povišali na 10:8, a so gostitelji naredili delni izid 3:0 in jih znova pahnili v rezultatski zaostanek, na velik odmor pa so se tekmeci podali z neodločenim izidom 11:11.

Druga polovica tekme je bila v znamenju izbrancev Branka Tamšeta, ki so letošnje rablje velenjske zasedbe na kvalifikacijskem turnirju za ligo prvakov zasenčili v vseh prvinah. Predvsem udarno igro so prikazale v prelomnih trenutkih dvoboja, po njihovem vodstvu s 26:20 v 52. minuti pa je bilo tudi jasno, da bosta točki romali v Slovenijo.

Pivovarji bodo v sredo, 14. septembra, gostovali pri Izviđaču iz BiH.

Značke: celje, tatran, seha