1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 30.04.2016 23:10:00

Velenjčani brez težav na Gorenjskem

V 2. krogu 1. NLB leasing lige za prvaka so rokometaši Gorenja Velenja v Škofji Loki premagali domači Urbanscape Loko z 38:29 (19:16).

Velenjski rokometaši, vodilna ekipa prvoligaške druščine, so imeli na gostovanju predvsem v prvem polčasu precej dela, da so strli odpor žilavih Gorenjcev.

Štajerci so si sicer hitro zagotovili vodstvo s 6:2, a pri devetem golu sta bili ekipi v 15. minuti spet poravnani, pa tudi vodstvo s 15:10 jim še ni zagotavljalo oddiha.

Staš Skube, Mario Šoštarić, oba sta dosegla po devet golov, in druščina, so imeli tudi po menjavi strani v uvodnih desetih minutah težko delo. Škofjeločani so se dobro upirali do zaostanka 21:23, sledil je strelski post domačih, z delnim izidom 8:1 pa so gostje povedli za devet golov in zmagovalec je bil znan.

"Ločani, konec koncev niso imeli česa izgubiti, mi pa smo v nekakšen krču, saj moramo na vseh tekmah zmagati. To ni lahko, saj lahko tudi favoriti hitro izgubijo kakšno točko, če v tekmo ne gredo pravilno. Prepričan sem, da bomo zdržali do konca," je po tekmi povedal trener Velenjčanov dr. Marko Šibila.

Že sredi tedna bodo Velenjčani gostili presenečenje drugega dela Ribnico, Škofjeločani pa se bodo s Koprčani spopadli za peto mesto v državi.

Urbanescape Loka - Gorenje Velenje 29:38 (16:19)
* Dvorana Poden, gledalcev 250, sodnika: Teršek, Žibret.
* Urbanscape Loka: M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc, Gartner 1, Jenko Bogdanič 5 (2), Kavčič 7, Štremfelj, Jesenko, dolenec 2, Cingesar 3, Bradeško 2, Panjtar, Rant 5, Rebič 1, A. Vrbinc.
* Gorenje Velenje: Cehte 2, Medved 6 (1), S. Burić 6, Ovniček 2, B. Burić, Szyba 2, Skube 9 (1), Golčar 1 (1), Šoštarič 9, Kleč, Gams, Zaponšek, Ratajec, Nosan 1.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (2), Gorenje Velenje 5 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Gorenje Velenje 6.