Mobilna verzija
sta
sta

Novomeščani niso imeli težav z Dobovo

Arsen Perić

Rokometaši Krkei so bili prepričljivo boljši od Dobove, dosegli deveto zmago v sezoni in na lestvici zadržali tretje mesto.

Rokometaši iz dolenjske prestolnice so zanesljivo odprli dvoboj in že po pičlih 19 minutah igre povedli z 9:2. Njihova prevlada na igrišču se je nadaljevala vse do konca dvoboja, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v 27. minuti (15:6).

Drugi polčas je bila preslikava prvega, minila je v prevladi domače ekipe, ki v nobenem trenutku ni ogrozila visoke prednosti, blestel pa je Jan Jurečič, ki je dosegel kar 15 golov iz 15 poskusov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, zasedba iz Dobove pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 3. decembra.


Krka - Dobova 30:22 (15:8)
* Dvorana Marof, gledalcev 300, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Kozina).
* Krka: Brajer, Nunčič, Tomić, L. Rašo, Jurečič 15 (3), Lavrič 1, Didovič 4, Okleščen 3, Pršina, Irman 2, Jakše 3, Udovič, D. Rašo, Bezgovšek 1, Adamčič, Klobčar 1.
* Dobova: Prezelj, Miklavčič 2, Zafran 4 (1), L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović, Toporišič, Baznik, Hardović 4, Supančič, Koprivc 6 (1), Kučič, Cigler, Smojver 1, Hotko 5 (5).
* Sedemmetrovke: Krka 4 (3), Dobova 7 (7).
* Izključitve: Krka 12, Dobova 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Istrabenz Plini Izola - Drava Ptuj 20:26 (10:13)
* Športna dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje).
* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 2, Stopar 1, Božič 5 (3), Beganovič 1, Zorič-Stepančič 2, Čolić, Logar, Kecman, Vuković 2, Poberaj 2, Radojević 5, König, Madžarevič.
* Drava Ptuj: Herman, Janžekovič, Rajić 1, Osterc 1, Žuran, Jeftić 9, Bračič, Maroh 2, Lesjak, Belec, Hrupič 4, Šalamun, Gregorc 5 (1), Reisman, Jensterle 3, Belič 1, Prvonožac.
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (3), Drava Ptuj 2 (1).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 10, Drava Ptuj 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Slovenj Gradec 2011 - Dol TKI Hrastnik 30:24 (13:12)
* Športna dvorana, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).
* Slovenj Gradec 2011: Bojić, Kašnik, Šešel, Šavc, Cvetko 4, Bulovič, J. Banfro, Hartman, Beđeti 3, Gorenjak 2, Voršič 8, Šol 6, Krevs, Poklič 4 (2), Yankovsky, Drobež, Celminš 3.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc, Brilej 3, Klepej 1, Ajdari 8 (4), Zore 5, Bauerein 1, Guček 1, Hribšek 2, Mikanović, Ramić, Ribič 2, Jakopič, Simončič 1, Sikošek.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4 (2), Dol TKI Hrastnik 4 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 8, Dol TKI Hrastnik 10 minut.
* Rdeči karton: /.

Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož 31:19 (15:10)
* Dvorana Poden, gledalcev 400, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).
* Urbanspace Loka: M. Vrbinc 1, Šibanc 4, Gartner, Kavčič 8, Štremfelj 2, Rant 3, Cingesar 2, Bradeško, Damian 4 (3), Panjtar 1, Jeseničnik 1, Pipp, Jesenko 1, Maček, A. Vrbinc, Jamnik 4.
* Jeruzalem Ormož: Balent, Šutalo, Kavčič 2, Petrovič, Ocvirk 4 (1), Zidarič 1, Čudič 2, Ciglar, Grabovac, Žuran 4, Kocbek 2, Balent, Kosi 2, Ozmec, Mesarič, Hebar, Cirar 2.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Jeruzalem Ormož 3 (1).
* Izključitve: Urbanscape Loka 8 minut, Jeruzalem Ormož 16 minut.
* Rdeči karton: Kocbek (3 x 2 minuti).

Maribor Branik - Koper 2013 25:25 (11:11)
* Maribor - Dvorana Tabor, sodnika: Backovič in Tomič (oba Ljubljana).
* Maribor Branik: Pernek, Bogadi, Kapular 2 (1), Čančar 6 (5), Čudič, Sok 3, Beloševič, Tomič, Hrastnik 7, Leben, Velkavrh 2, Špende, Verdinek 1, Stopar 1, Štumpfl, Ivkovič, Kete 3.
* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 1, Vlah 2, Krečič 5, Matjaševič 1, Gašperšič, Moljk 1, Gorela, Zugan 1, Rapotec 4, Smolnik 1, Sokolič 2, Planinc 1, Bratkovič 6 (3).
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 7 (6), Koper 2013 3 (3).
* Izključitve: Maribor Branik 16, Koper 2013 16 minut.
* Rdeči kartoni: Moljk (48.), Grzentič (53.), Kete (60.).

13. krog:
- sreda, 23. november:
Trimo Trebnje - Riko Ribnica           26:36 (13:19)

- sobota, 26. november:
Krka - Dobova                          30:22 (15:8)
Istrabenz Plini Izola - Drava Ptuj     20:26 (10:13)
Slovenj Gradec 2011 - Dol TKI Hrastnik 30:24 (13:12)
Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož      31:19 (15:10)

- nedelja, 27. november:
17.00 Maribor Branik - Koper 2013

Lestvica:
 1. Riko Ribnica          13  11  2  0  398:329  24
 2. Koper 2013            12  10  1  1  367:304  21
 3. Krka                  13   9  1  3  356:314  19
 4. Urbanscape Loka       13   7  3  3  364:311  17
 5. Jeruzalem Ormož       13   7  1  5  343:342  15
 6. Dobova                13   7  0  6  338:325  14
 7. Trimo Trebnje         13   5  2  6  352:348  12
 8. Maribor Branik        12   5  0  7  331:324  10
 9. Dol TKI Hrastnik      13   4  0  9  329:346   8
10. Slovenj Gradec 2011   13   2  3  8  329:362   7
11. Drava Ptuj            13   3  1  9  331:387   7
12. Istrabenz Plini Izola 13   0  0 13  254:372   0

Značke: krka , dobova , loka , izola , slovenj-gradec