Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.03.2017 21:12:15

Dobova končnico začela z zmago

Dobova je doma na tekmi prvega kroga končnice rokometne liga NLB premagala Dol TKI Hrastnik s 30:26 (14:18).

* Športna dvorana Dobova, gledalcev 200, sodnika: sodnika: Pirc, Deržek.
* Dobova: Zafran 1, Humek, Rožman, Toporišič, Krnc, Hardovič 6, Prezelj, Škoflek, Supančič, Koprivc 7, Smojver 4, Kučič 1, Cigler, Milutinović 2, Hotko 9 (5), Blaževič.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 5 (1), Klepej 7, Ajdari 2 (1), Blagotinšek, Zore 3 (1), Pintar, Guček 3, Robnik, Ramič 1, Ribič 1, Jakopič 1, Simončič 3, Sikošek.
* Sedemmetrovke: Dobova 6 (5), Dol TKI Hrastnik 3 (3).
* Izključitve: Dobova 10 min., Dol TKI Hrastnik 10 min.
* Rdeči karton: /.

Rokometaše iz Dola pri Hrastniku in Dobove čaka težak boj za obstanek v ligi NLB. Po koncu sezone 2016/17 bodo namreč izpadle kar štiri ekipe. Gostje iz Hrastnika so po zadetku Jasmina Ramiča povedli z 1:0, po dveh izenačenjih na 1:1 in 2:2 pa so Dolani nato vodili ves čas prvega polčasa, večinoma s tremi ali štirimi goli razlike.

Kristijan Simončič je na začetku drugega dela povišal prednost gostov na 19:15, nato pa se je gostom v napadu ustavilo domači pa so z delnim izidom 5:0, prve tri gole je dal Izidor Hotko, v 39. minuti izenačili na 19:19. Po neodločenem izidu 21:21 do domači dosegli tri zadetke v nizu in v 49. minuti vodili s 24:21. Odtlej so imeli tekmo v svojih rokah, gostje so se sicer približali na dva gola zaostanka, nazadnje na 26:28, ko je drugič zapored zadel Janez Guček, kar pa je bil tudi zadnji zadetek Dola na tekmi.

V soboto, 18. marca, bo v 2. krogu Drava na Ptuju gostila Dobovo, Dol TKI pa bo v Hrastniku igral z Jeruzalemom Ormožem.

Značke: rokomet, dobova, dol, hrastnik