Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

STA/ru
STA/ru
0 01.02.2015 18:58:33

Francozi petič na vrhu sveta

Francoska reprezentanca je po zmagi nad Katarjem s 25:22 (14:11) osvojila zlato odličje na svetovnem prvenstvu v Dohi.

Francija je petič slavila na svetovnem prvenstvu, najboljša je bila tudi na Islandiji leta 1995, v Franciji leta 2001, na Hrvaškem leta 2009 in na Švedskem leta 2011.

Za Francijo je to že jubilejna deseta kolajna najbolj žlahtnega leska na velikih tekmovanjih, v svoji vitrini ima tudi dva zlata olimpijska odličja iz Pekinga 2008 in Londona 2012 ter še tri z evropskih prvenstev v Švici 2006, Avstriji leta 2010 in na Danskem leta 2014.

24. Alžirija

Španski strokovnjak na katarski klopi Valero Rivera je v devetdesetih letih minulega stoletja v ustvaril veliko Barcelono, pred dvema letoma Španijo popeljal do naslova svetovnega prvaka, na letošnjem sklepnem turnirju v Dohi pa je iz Katarja ustvaril novega rokometnega silaka.

A na finalni tekmi njegove lucidne taktične ukane - do finala je Katar izgubil le eno tekmo proti Španiji, pred tem je v skupinskem delu premagal Slovenijo, Brazilijo, Čile in Belorusijo, v končnici pa Avstrijo, Nemčijo in Poljsko - niso pomagale njegovim varovancem iz vseh vetrov v obračunu proti rokometno "mogočni" Franciji, v obračunu proti kateremu drugemu tekmecu pa bi se Arabci morda z zlatimi črkami zapisali v zgodovino svetovnih prvenstev.

fra SLK_0858a
Slavko Kolar

Francoski selektor Claude Onesta, prav tako velemojster svojega posla, je sprva skoval pravšnjo taktiko za gostitelje, njegovi varovanci so takoj prevzeli nadzor na igrišču in pristrigli peruti Katarcem.

Z močno obrambo in raznovrstno igro v napadu so si že po dvajsetih minutah priigrali vodstvo petih golov (11:6), najvišjo prednost pa tri minute kasneje, ko je bilo 13:7. V končnici prvega polčasa so malce popustili, a ga dobili s 14:11.

Gostitelji so se v začetku drugega polčasa trdovratno upirali galskim petelinom, neprestano so jim dihali za ovratnik in skušali storiti nemogoče.

A Francozi so bili enostavno premočni, vseskozi so držali prednost od enega do največ treh golov, na koncu pa slavili s 25:22.

Pri zmagovalcih je bil strelsko najbolj razpoložen Nikola Karabatić s petimi, medtem ko sta Daniel Narcisse in Valentin Porte dosegla po štiri gole. V katarski izbrani vrsti je Žarko Marković dosegel sedem, Rafael Capote pa šest zadetkov.

KATAR - FRANCIJA 22:25 (11:14)

Doha - Dvorana Lusail. 15000 gledalcev. Sodnika: Novotny in Horaček (Češka)
KATAR: Marković 7 (3), Mabrouk, Roine, Capote 6, Al-Karbi, Šarić (14 obramb), Memišević 1, Stojanović (1 obramba), Vidal 3, Damjanović, Mallash 3, Benali 1, Madadi 1, Hamdoon, Hassaballa, Zakkar. Selektor: Valero Rivera.
FRANCIJA: Dumoulin, Fernandez 1, Barachet 3, Anić, Narcisse 4, Joli, Nyokas 3, Honrubia, N. Karabatić 5, Mahe 1, Omeyer (9 obramb), Accambray, Sorhaindo 1, Guigou 3 (2), L. Karabatić, Porte 4. Selektor Claude Onesta.
Sedemmetrovke: Katar 3 (3), Francija 3 (2).
Izključitve: Katar 8, Francija 4 minute.
Igralec tekme: Nikola Karabatić (Francija).