56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Matic: Nad Katjo nikoli nisem izvajal nasilja

au
0 07.07.2016 12:49:47

Šutejevi se je v finalu pridružila tudi Ratejeva

Tina Šutej
Slovenska rekorderka Tina Šutej je drugi dan evropskega prvenstva v atletiki v Amsterdamu v kvalifikacijah skoka s palico delila deveto mesto (4,45 m) in se uvrstila v finale, kar je uspelo tudi drugi slovenski rekorderki Martini Ratej v metu kopja. V kvalifikacijah je v drugi seriji s 60,38 metra presegla kvalifikacijsko normo.

Šutejeva bo tekmovala v finalu v soboto ob 19.30, Ratejeva pa prav tako v soboto ob 18. uri. Najboljša slovenska atletinja lanskega leta Maja Mihalinec je v kvalifikacijah teka na 100 m v drugi skupini zasedla drugo mesto (11,41) in se zanesljivo po mestih uvrstila v polfinale, ki bo v petek ob 19.15. Mihalinčeva, ki je dosegla skupno sedmi čas, je na tem EP že tekla v polfinalu na 200 m in dosegla deseti izid.

V petek bo v polfinalu na 800 m tekel tudi Žan Rudolf, ki je v kvalifikacijah dosegel 10. izid (1:48,72); v prvi skupni je bil četrti in se je kot zadnji po času uvrstil v naslednji krog. Drugi slovenski predstavnik na 800 m, Jan Petrač, je izpadel z 28. izidom (1:52,21); tekel je v daleč najpočasnejši skupini.