Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 26.06.2016 11:01:17

Slovenski kapetan brez trenerja

Italijanski in evropski odbojkarski prvak Diatec Trentino, ekipa, za katero igra kapetan slovenske reprezentance Tine Urnaut, je ostala brez prvega trenerja. Po srečanju z vodstvom kluba je Radostin Stojčev napovedal, da bo zapustil klub, v katerem je bil z enoletnim presledkom osem let.

Bolgarski strokovnjak je v mesto pod Dolomiti prišel leta 2007, z enoletnim vmesnim postankom v turški Halbanki iz Ankare, pa je Diatec Trentino vodil na 389 uradnih tekmah. Z eno najboljših evropskih ekip je slavil na 319 tekmah. V tem obdobju je bil s Trentinom štirikrat svetovni klubski prvak, trikrat evropski prvak, štirikrat je bil italijanski državni prvak, trikrat italijanski pokalni zmagovalec, enkrat pa je osvojil italijanski superpokal.

"To ni bila lahka odločitev, vendar sem se po tem, ko minule sezone nismo končali z nobeno lovoriko, odločil, da je čas za spremembe. Rad bi se zahvalil vodstvu kluba in igralcem za osem prekrasnih let. V tem času smo doživeli veliko lepih trenutkov," je ob slovesu dejal 46-letni Stojčev.

Kdo bo novi trener Urnauta in soigralcev, Diego Mosna, predsednik Diatec Trentina, še ni objavil.

Značke: urnaut, trentino