Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

ou
0 30.11.2016 22:14:27

Brazilski korektor že opozoril nase, mrk Krke

Arsen Perić
Začetek druge polovice rednega dela državnega prvenstva ni postregel z večjimi presenečenji. Še najbolj v oči bode hitra in prepričljiva zmaga Triglavanov, saj je bilo glede na razmerje moči pričakovati, da se bo Krka bolje upirala. A zdržala je le pol niza.

Uvod v 10. krog državnega prvenstva je bil na sporedu že v torek zvečer, ko sta se na vročem lokalnem derbiju srečali ekipi Maribora in Hoč. Slednji so bili boljši s 3:0.   Ljubitelji odbojke v Kranju so lahko spremljali neposreden obračun za tretje mesto na prvenstveni razpredelnici. Zagotovo so pričakovali izenačen boj dveh dokaj enakovrednih tekmecev, a tega so videli le v prvem nizu. Krka je v njem prevladovala do njegove polovice, nato pa so se razigrali Kranjčani in tekmece povsem povozili. Bolje so servirali, tudi blok in obramba sta bila na visoki ravni, kar se je na koncu izrazilo tudi v rezultatu.

Sobočani, ki jim v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih, so v Kamnik prišli poškodovanega Jureta Detele, medtem ko je v domači ekipi zaradi poškodbe manjkal Domen Kotnik, zato pa je za Calcit Volleyball prvič zaigral brazilski korektor Maxson Guilhermo Pereira. Z novo zmago, že deveto v letošnji sezoni, so Kamničani ohranili prvo mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko so odbojkarji Panvite Pomgrada s tekmo manj ostali pri treh zmagah.