Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

hu
0 05.02.2017 09:08:25

Kralji po Kopitarjevi podaji do zmage nad Letalci

Reuters
Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL gostovali pri Philadelphia Flyers. Po treh tretjinah še ni bilo zadetka, tako da se je tekma prevesila v podaljšek, v katerem se je izkazal Slovenec Anže Kopitar. Kapetan kraljev je s podajo lepo našel Jeffa Carterja, ki mu je uspelo premagati domačega vratarja za zmago gostov z 1:0.

Sicer se je spet izkazal tudi vratar kraljev Petr Budaj, ki je še sedmič to sezono ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in pomagal Kraljem do pete zaporedne zmage.

Kopitar je po 2:35 minutah igre v podaljšku podal na levo do Carterja, ki je nato z lepim strelom matiral Michaela Neuvirtha za zmago. "Nekako sem imel srečo," je po tekmi priznal Carter: "Plošček se je odbil od vratarja in končal v mreži. A nič se ne pritožujem, gol je gol. Še posebej v podaljšku."

V noči na ponedeljek po slovenskem času kralje čaka novo gostovanje; tokrat se bodo pomerili z vodilno ekipo prvenstva NHL, Washington Capitals. Slednji so tokrat gostovali pri Montreal Canadiens in slavili zmago s 3:2. Najbolj se je izkazal Nicklas Backstrom, ki je zadel v tretji tretjini, vratar Braden Holtby pa je za vodilno ekipo vzhoda zbral 20 obramb.

Najboljši na zahodu, hokejisti moštva Minnesota Wild so gostovali v olimpijskem Vancouvru in visoko zmagali s 6:3. Zvezdnik Minnesote Mikael Granlund je imel med gledalci družino, ko je prvič v karieri dosegel hat-trick. Njegov mlajši brat Markus pa je še bolj iz bližine spremljal njegov dosežek, saj je igral za gostitelje Vancouver Canucks.

"No, hat-tricka resda ne dosežeš velikokrat. Sploh se ne spomnim, če mi je že kdaj uspel, zato je še toliko bolj zabavno. A precej bolj me veseli, da smo zmagali in da smo spet na pravi poti," je po tekmi dejal junak večera, ki ga ni zmotilo niti dejstvo, da je moral igrati proti mlajšemu bratu.

"S tem se sploh ne ukvarjam. V mislih imam povsem običajno tekmo, seveda pa se v kotičku misli zavedam, da je na ledu tudi moj brat," je še dejal Markus Granlund. Poleg njega so se med strelce za Minnesoto vpisali še Mikko Koivu, Zach Parise in Mike Reilly, vratar Devan Dubnyk je zbral 24 obramb.

Za gostitelje, ki so izgubili še tretjo tekmo zapored, je dvakrat zadel Brandon Sutter, enkrat pa Bo Horvat.