crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 02.11.2023 12:27:59

Colorado po zmagi nad St. Louisom na tretje mesto NHL

Ekipa Colorado Avalanche je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma premagala St. Louis Blues s 4:1 ter se s 14 točkami povzpela na tretje mesto v ligi. Pred njo sta le v prejšnjem večeru prosti moštvi Vegas Golden Knights (19) in Boston Bruins (17).

V Denverju je Finec Mikko Rantanen za Colorado, ki je prejšnji tekmi izgubil obakrat z 0:4, prispeval gol in podajo. Zadeli so še Ross Colton, Artturi Lehkonen in Bowen Byram, po dve podaji sta prispevala Nathan MacKinnon in Cale Makar.

Ruski vratar domače zasedbe Ivan Prosvetov je na prvi tekmi po prestopu iz Arizone ustavil 27 strelov.

Na šesto mesto v ligi je napredovala ekipa Dallas Stars, ki je s 4:3 v Calgaryju premagala Flames. Ti so doživeli šesti poraz v nizu, saj jih je v obup spravljal vratar tekmecev Jake Oettinger, ki je zaustavil 43 strelov. Jamie Benn je za zmagovalce prispeval gol in podajo.

Buffalo Sabres so prav tako v gosteh s 5:2 ugnali Philadelphio Flyers. Tage Thompson je vpisal tri točke z golom in podajama, dvakrat je zadel Brandon Biro, prvič v tej sezoni pa Owen Power.

Anaheim Ducks so doma s 4:3 po podaljšku porazili Arizono Coyotes. Za racmane je Troy Terry dosegel hat-trick, ravno tretji gol pa je bil tudi odločilni. Za peto zaporedno zmago svojega kluba je zadel po treh minutah in 27 sekundah dodatnega dela igre.

Značke: hokej, nhl