hu
hu
0 29.03.2015 08:35:07

Niz Kraljev končan

Hokejisti iz Los Angelesa so morali v ligi NHL po treh zaporednih zmagah priznati premoč Minnesoti.

Hokejisti Los Angelesa so po nizu treh zmag ponoči v gosteh izgubili z ekipo Minnesota Wild, ki je bila boljša s 4:1. Slovenski hokejski as Anže Kopitar se ni vpisal med podajalce ali strelce Los Angelesa.

Za domače moštvo sta za vse zadetke poskrbela Nino Niederreiter in Mikko Koivu, ki sta bila uspešna v prvi in tretji tretjini. Edini zadetek za goste je padel v 24. minuti tekme, ko je v polno zadel Dwight King.

Kralji kljub porazu ostajajo na tretjem mestu v pacifiški skupini in osmem mestu v razvrstitvi zahoda, ki še vodi v izločilne boje lige NHL. Kralji (88 točk) imajo dve točki manj od sedmouvrščenega Winnipega in le točko več od devetega Calgaryja. Minnesota je s 95 točkami na četrtem mestu.

Vodilni ekipi zahodne konference Anaheim in Nashville, ki imata 103 oziroma 102 točk, sta si že zagotovila mesti v končnici prvenstva, prav tako vodilni ekipi vzhoda Montreal (102) in NY Rangers (101).

Kralji bodo turnejo petih zaporednih tekem v gosteh sklenili v Chicagu. Tekma v vetrovnem mestu bo na sporedu v noči na torek po slovenskem času.

Brez, tudi hipotetičnih, možnosti za končnico so v vzhodni konferenci ostala moštva Carolina, Toronto in Buffalo, v zahodni konferenci pa Edmonton in Arizona.