Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

bk
0 15.09.2015 10:02:25

Slovan spet boljši od Medveščaka

Na prvi dan v tem tednu so se v Zagrebu srečali trije Slovenci.

To sicer ni bil prvi obračun v tej sezoni, na katerem so si v oči gledali trije slovenski reprezentanti. Slovan Roka Tičarja in Žiga Jegliča je pred dobrim tednom s 3:2 v Bratislavi že ugnal Medveščak, v ponedeljek so Slovaki sredi hrvaške prestolnice ponovili vajo in tudi tokrat slavili s 3:2.

Zmagovalec je na tej tekmi sicer postal znan šele po podaljšku, v katerem je domačega čuvaja mreže Gašperja Krošlja premagal Tomaš Starosta.

V strelsko statistiko se je tokrat vpisal Jeglič, ki je Krošlja premagal v 5. minuti, ko je Slovan igral z igralcem manj, takrat je naš napadalec poskrbel za vodstvo gostov z 2:0.
Medveščak se je nato vrnil v igro, a je šele 28 sekund pred koncem tretje tretjine izenačil na 2:2 in izsilil podaljšek in točko.

Rok Tičar je moral tokrat dvakrat na klop za kaznovane, igral je dobrih 17 minut, enkrat streljal na gol in dobil le tri od 13 sodniških metov. Žiga je ob zadetku še dvakrat streljal na gol, igral pa je slabih 17 minut.

Gašper je tokrat v slabih 62 minutah obranil 20 oziroma 87 odstotkov strelov.