Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 16.01.2016 23:27:19

Olimpija nemočna v Podgorici

Košarkarji Uniona Olimpije so v 20. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo s 77:89 (19:27, 42:47, 64:73).

Košarkarji Uniona Olimpije so po pričakovanju izgubili tekmo 20. kroga lige Aba. Na gostovanju pri vodilni ekipi lige Budućnosti so pokleknili s 77:89.

Končna razlika ni najboljši pokazatelj razmerja moči na parketu. Ljubljančani - kot že nekaj tekem zapored proti favoriziranemu tekmecu - so bili dostojen nasprotnik, ki pa kljub pogumni igri in vodstvu v drugem polčasu ni uspeli ogroziti niza zdaj že enajstih zmag Črnogorcev od sredine novembra lani.

Union Olimpija se je izkazala z nepopustljivo, borbeno igro, ki jo je na začetku drugega dela po delnem izidu 12:1 pripeljala do vodstva 52:48. Vendar le za krajši čas, saj je Budućnost hitro uredila svoje vrste in se s serijo 19:5 vnovič prebila do zanesljivega vodstva (67:57).

Zeleno-beli iz Stožic so tako doživeli trinajsti poraz, ki jih šest krogov pred koncem tekmovanja postavlja v nevaren položaj na repu razpredelnice. V preostalih tekmah bo Union Olimpija štirikrat gostitelj (Zadar, Tajfun, Cedevita, Partizan) ter dvakrat gost (Mega Leks, Metalac).

V naslednjem krogu lige Aba (23. 1.) bodo Ljubljančani gostili zasedbo Zadra, pred tem pa jih v sredo čaka še obračun z ruskim Nižnim Novgorodom v Stožicah.

Budućnost - Union Olimpija 89:77 (27:19, 47:42, 73:64)
* Dvorana Morača, gledalcev 3500, sodniki: Jovčić, M. Juras, Obrknežević (vsi Srbija).
* Budućnost: Su. Šehović 9, Jaramaz 10 (4:4), Subotić 12, Se. Šehović 4 (0:1), Cook 8 (2:2), Dragičević 23 (12:13), Marić 14 (4:6), Jenkins 9 (2:2).
* Union Olimpija: Wright 11, Robinson 11 (1:1), Mesiček 11 (2:4), Nikolić 4 (2:2), Vučetić 6, Lapornik 7 (2:2), Lešić 18 (2:3), Zagorac 4, Mahkovic 3 (1:2), Zakis 2.
* Prosti meti: Budućnost 24:28, Union Olimpija 10:14.
* Met za tri točke: Budućnost 7:23 (Su. Šehović 3, Coook, Jenkins, Dragičević), Union Olimpija 5:18 (Lešić 2, Lapornik, Wright, Mesiček).
* Osebne napake: Budućnost 17, Union Olimpija 26.
* Pet osebnih: Robinson (38.).