Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 19.11.2023 14:50:42

Krka se v Beogradu počuti kot doma, po FMP-ju padla še Mega

liga ABA
Košarkarji novomeške Krke so v 8. krogu regionalne lige Aba v Beogradu premagali Mego s 77:72 (13:21, 32:42, 59:61).

Mega - Krka 72:77 (21:13, 42:32, 61:59)
* Dvorana Ranka Žeravice, gledalcev 1200, sodniki: Radojković, Kardum, Vovk (vsi Hrvaška).
* Mega: Miljenović 2, Jelavić 6 (1:2), Ilyasoglu 6 (0:2), Đurišić 11 (2:3), Kovačević 2 (2:2), Janković 11 (3:3), Pavšić 16 (4:6), Topić 16 (4:5), Malovec 2.
* Krka: Stergar 25 (6:7), Cerkvenik 5, Cousins 6 (1:2), Jurković 5, Špan 16, Škedelj 2, Radovanović 4, Macura 14 (0:1).
* Prosti meti: Mega 16:23, Krka 7:10.
* Met za tri točke: Mega 6:29 (Ilyasoglu 2, Topić 2, Jelavić, Đurišić 1), Krka 10:24 (Špan 4, Stergar 3, Jurković, Cerkvenik, Cousins).
* Osebne napake: Mega 19, Krka 22.
* Pet osebnih: Radovanović (37.).

Novomeščani so po šestih zaporednih porazih dosegli drugo zmago, obe so zabeležili v Beogradu (FMP). Mega je ostala pri štirih zmagah ob štirih porazih.

Slovenka ekipa je v srbski prestolnici v prvem delu vodila le v 3. minuti, ko je bilo 6:5. V nadaljevanju prvega polčasa so bili v vodstvu gostitelji, Krka je bila nekajkrat povsem blizu, a so prvo četrtino dobili Srbi z osmimi točkami razlike, po polčasu pa vodili z desetimi.

Precej bolj izenačeno je bilo v drugem polčasu, že v 25. minuti so Novomeščani vnovič povedli s 49:46, trojko je zadel Leon Stergar. Po nekaj menjavah v vodstvu je v 32. minuti Jan Špan z dvema točkama izid izenačil (61:61), sledile so nove menjave v vodstvu, dokler nista Špan s trojko in Stergar s prostim metom dobre tri minute pred koncem Krki zagotovila štiri točke prednosti (71:67).

Sredi predzadnje minute je bilo še vedno 71:68, dve sekundi pred vstopom v zadnjo minuto je Špan znova poskrbel za nekaj večjo prednost (74:68), saj so pred tem domači v seriji zgrešili številne mete izza črte. Košarkarji Krke so v zaključku ohranili vodstvo. Končni izid je s prostima metoma postavil Stergar, ki je bil s 25 točkami prvi strelec tekme, 16 jih je dodal Špan ob devetih podajah.

V ponedeljek, 20. novembra, bo drugi slovenski predstavnik v ligi, Cedevita Olimpija, ob 17.30 v dvorani Stožice gostil Partizan.

Novomeščani bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, ko bodo v domačem prvenstvu igrali v Domžalah proti Kansai Heliosu, v ligi Aba pa v ponedeljek, 27. novembra, ko bodo v dvorani Leona Štuklja gostili Crveno zvezdo.

Značke: košarka, liga aba