Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

STA/ku
0 23.11.2014 22:30:55

Liga Telemach: Portorož in Polzela ostajata pri dveh

Uvodna tekma 7. kroga je pripadla slovenskim prvakom.

Krka je nastopila oslabljena, saj Jasmina Hukića, Malcolma Armsteada in Luka Lapornika ni bilo v postavi. Kljub temu je začela poletno in prvi del dobila z 12 točkami razlike. Gostje pa so kmalu prešli v višjo prestavo in so ob polčasu zaostajali le še za pet točk. Krka je bila v nadaljevanju v prednosti, vendar ne tudi na dovolj varni razdalji, da ne bi bil možen preobrat.

Po znižanju razlike na štiri točke (33:29) je zaključek predzadnje četrtine pripadel domačim, ki so v dobrih dveh minutah dosegli delni izid 8:0, od tega je zadnji trojki zadel Nebojša Joksimović, in povedli z 52:38. Portorožani so z zadnjimi petimi točkami četrtine znižali zaostanek na deset točk.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so zadnji del začeli slabo in gostje so znova prišli na štiri točke zaostanka po manj kot treh minutah nadaljevanja (51:55). Zaključek je pripadel Krki, ki je prišla do zanesljive zmage, četrte na šesti tekmi, Portorožani pa so po sedmem dvoboju ostali pri dveh zmagah.

V derbiju kroga sta se še tretjič v zadnjih 11 dnevih merili zasedbi Grosbasketa in Helios Suns. Za razliko od srečanj v 2. krogu pokala Spar so Domžalčani tokrat nastopili precej oslabljeni in niso bili kos domačinom. Grosupeljčani, ki so vodili že za 29 točk, so na koncu slavili zmago s 75:60.

"Najbolj me je šokirala razlika, s katero so Grosupeljčani dobili igro v skoku. Mi smo atletska, hitra in skočna ekipa, od katere se pričakuje, da se pri skoku vsaj enakovredno meri s tekmeci, če ga že ne dobi. Tokrat smo ga izgubili kar s 27:46. Ob takšni razliki bi bila znanstvena fantastika, da bi dobili tekmo," je po tekmi dejal trener Domžalčanov Gregor Hafnar, ki je tokrat zaradi poškodb ostal brez Matica Rebca, Esmirja Rizvića in Austina Bragga.

Svoj nadvse uspešen pohod pa nadaljuje Tajfun, ki je na domačem parketu v svoj primež zajel tudi Hopse. Tudi ti niso imeli niti najmanjših možnosti za presenečenje. Zmaga z 81:59 je bila že sedma na prav toliko tekmah, Šentjurčani pa še naprej ostajajo edina neporažena ekipa tekmovanja.

Povsem nasprotno pa na začetku sezone kaže šoštanjski Elektri, ki je klonila še šestič. Varovanci Rajmonda Rituperja so tudi tokrat pokazali zobe, se po visokem zaostanku vrnili na -2 (58:60), a jim je, tudi za voljo kratke klopi, ki je bila prikrajšana za Urbana Bukoviča in drugega strelca Aldina Hasića, znova spodletelo. Rogaška je bila na koncu boljša s 85:67.

Krka - Portorož  70:59 (20:8, 28:23 52:42)

* Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 250, sodniki: Javor (Ljubljana), Vuga (Izola), Škrbec (Kranj).
* Krka: Kastrati 11 (2:2), Rojc 1 (1:2), Wangmene 4 (2:2), Mulalić 11, Joksimović 13 (5:6), Booker 15 (6:7), Zatežič 3, Bolčina 12 (2:4).
* Portorož: Močnik 1 (1:2), Petrovič 2 (2:5), Čigoja 18 (2:2), Buda 9 (3:7), Hodžič 8, Besedič 3 (0:2), Ožbolt 14, Markič 2.
* Prosti meti: Krka 18:23, Portorož 8:18.
* Met za tri točke: Krka 8:19 (Mulalić 3, Joksimović 2, Booker, Kastrati in Zatežič po 1), Portorož 7:25 (Čigoja, Hodžić, Ožbolt po 2, Besedič 1).
* Osebne napake: Krka 20, Portorož 21.
* Pet osebnih: Bolčina (60.),Besedič (58.).

Grosbasket - Helios Suns 75:60 (22:11, 42:19, 58:36)

* Dvorana ŠD Brinje, gledalcev 300, sodniki: Petek (Limbuš), Rener (Koper), Španič (Postojna).
* Grosbasket: Jerman 4, Tomić 11 (2:2), Trampuš 9 (4:4), Julević 12 (5:5), Papac 4 (0:2), Fon 13 (1:2), Zagorac 13 (4:4), Brausewitz 9 (3:6).
* Helios Suns: Upshaw 8 (3:5), Mlakar 7 (1:1), Kraljević 2, Šantelj 2, Korošec 11 (1:4), Casey 14, Vončina 6 (2:2), Maker 10.
* Prosti meti: Grosbasket 19:25, Helios Suns 7:12.
* Met za tri točke: Grosbasket 6:23 (Fon 2, Tomić, Trampuš, Julević, Zagorac), Helios Suns 1:18 (Upshaw).
* Osebne napake: Grosbasket 21, Helios Suns 26.
* Pet osebnih: /.

Tajfun - Hopsi Polzela 81:59 (20:15, 42:27, 63:44)

* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 600, sodniki: Krejić (Kranj), Poljanšek (Žiri) in Benko (Ljubljana).
* Tajfun: Williams 8 (2:4), Sebič 4 (4:4), Držić 5 (3:4), Lelić 21 (6:7), Sebič 5, Zimić 12 (2:6), Bratož 21 (6:7), Clark 2, Drobnjak 3.
* Hopsi Polzela: Udrih 8 (2:2), Rizman 5, Vuković 4, Jagodnik 14 (4:6), Pungartnik 2, Zolotić 7 (1:1), Atanacković 9 (2:2), Mikulič 2, Ahmedović 8.
* Prosti meti: Tajfun 23:32, Hopsi Polzela 9:11.
* Met za tri točke: Tajfun 6:19 (Bratož 3, Drobnjak, Sebič, Lelić), Hopsi Polzela 4:17 (Jagodnik 2, Rizman, Atanacković).
* Osebne: Tajfun 16, Hopsi Polzela 27.

Elektra Šoštanj - Rogaška 67:85 (9:28, 34:47, 60:63)

* Dvorana ŠD Šoštanj, gledalcev: 120, sodniki: Lovšin, Fišer (oba Ljubljana) in Pur (Šmarje pri Jelšah).
* Elektra Šoštanj: Kosi 3, Zagorc 10 (1:2), Malus 21 (9:11), Lekič 8, Bukovič 4, Bajramlić (1:1), Horvat 2 (2:4), Brčina 11.
* Rogaška: Ferme 14 (2:2), Pelc 7, Koštomaj 11 (2:2), Boban 3, Dimec 21 (3:5), Čebular 18 (1:3), Primorac 2, Mijović 9 (7:8).
* Prosti meti: Elektra Šoštanj 13:18, Rogaška 15:20.
* Met za tri točke: Elektra Šoštanj 6:14 (Brčina 3, Bajramlić, Zagorc, Kosi), Rogaška 10:18 (Ferme 4, Čebular 3, Pelc, Koštomaj, Boban).
* Osebne: Elektra Šoštanj 25, Rogaška 22.
* Pet osebnih: Bajramlić (37.).

Maribor Nova KBM - Šenčur GGD 63:74 (22:19, 39:40, 53:63)

Dvorana Tabor, gledalcev 100, sodniki: Majkič (Hrastnik), Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
Maribor Nova KBM: Pelko 14 (2:2), Lulić 3, Ruphin 3 (1:4), Krivec 14 (4:5), Šarkinović 7 (2:2), Čebašek 11 (2:4), Morina 11 (1:2).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Kosec 9 (7:7), Jeršin 5 (2:2), Zagorc 6, Pavić 14 (2:2), Eržen 21 (3:4), Grum 7, Blaževič 12.
Prosti meti: Maribor Nova KBM 12:19, Šenčur GGD 14:15.
Met za tri točke: Maribor Nova KBM 9:27 (Pelko 4, Krivec 2, Šarkinović, Čebašek, Lulić), Šenčur GGD 4:18 (Blaževič 2, Grum Jeršin).
Osebne napake: Maribor Nova KBM 24, Šenčur GGD 24.
Pet osebnih: Ruphin (34.), Zagorc (36.).