ku
0 25.03.2015 21:47:13

Liga Telemach: Zmagi za Olimpijo in Krko

Arsen Perić
V državnem prvenstvu so moštva danes odigrala prve tekme v ligi za prvaka, na sporedu pa so bile tudi tekme v ligi za obstanek.

Košarkarji Grosbasketa, ki so gostili Union Olimpijo, so že z uvrstitvijo v ligo za prvaka dosegli zgodovinski uspeh, z neobremenjeno igro pa bodo v tem delu tekmovanja skušali favoritom prekrižati načrte. V prvih 20 minutah so bili na dobri poti, da zagrenijo življenje Unionu Olimpiji, a so zeleno-beli z odlično tretjo četrtino, ki so jo dobili z 20:8, stvari postavili na svoje mesto.

zlatorog rogaska nm
Nikola Miljković

Rogaška je ligo za prvaka začeli z zmago proti Laškemu. Na dobri poti do nje so bili že v prvem polčasu, dokončno pa so si jo priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:13. Še najbolj izenačenih je bilo uvodnih deset minut. Rogaška je bilo večino časa v prednosti, do nekoliko višje razlike pa je prišla v drugi četrtini, ko je z delnim izidom 9:0 od zaostanka 30:31 prišla do prednosti 39:31. To je do konca prvega polčasa zadržala in na odmor šla s prednostjo 50:43. V prvem polčasu so Bojan Jovanović, Miha Lapornik in Sašo Zagorac prispevali 33 od 43 točk Rogaške.

Derbi uvodnega kroga lige za prvaka je bil v Šentjurju, kjer je najboljša ekipa prvega dela, domači Tajfun, klonila proti branilki naslova Krki. V sicer izenačeni tekmi so Novomeščani do prednosti prišli v tretji četrtini.

V ligi za obstanek Hopsi na domači tekmi proti Portorožu niso upravičili vloge favorita. Čeprav se je ekipa pred nadaljevanjem sezone okrepila, pa ni zmogla nadigrati dobro razpoloženih Primorcev. V prvem polčasu so varovanci Vladimirja Rizmana še držali vajeti igre v svojih rokah, nato pa začeli popuščati in morali na koncu tudi priznati premoč gostom. Ko je Alen Hodžić 30 sekund pred koncem tekme zadel še za tri točke in dosegel že svojo 28. točko, je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Portorož.

tajfun helios0
Grega Wernig

Helios je zadeve na tekmi proti Elektri iz Šoštanja hitro postavil na svoje mesto. Domači igralci so navdušili polno dvorano in pokazali, da si nadvse želijo enega od prvih dveh mest, ki iz lige za obstanek vodita v igranje za naslov prvaka. Domžalčani so tokrat gostili zadnjeuvrščeno moštvo lige, zato dvomov o zmagovalcu ni bilo. Zadevali so iz vseh mest, prav tako jim je stekel tudi met za tri točke, kjer so goste nadigrali 10:3.

Predzadnja ekipa rednega dela, Maribor, je dobro začela drugi del, skupno je Maribor v tej sezoni vknjižil peto zmago, tokrat je premagal Šenčur.  Čeprav uvodna četrtina tega ni pokazala, so Mariborčani v nadaljevanju prevzeli pobudo in znali zadržati pritisk gostov v drugem polčasu.

Grosbasket - Union Olimpija 56:64 (10:14, 25:28, 33:48)
* Grosbasket: Baločka 13 (1:2), Jerman 8 (1:2), Tomić 11 (1:2), Trampuš 12 (3:5), Julević 8 (4:6), Papac 4 (0:2)
* Union Olimpija: Murić 13, Omić 9 (1:3), Rupnik 4, Marinelli 2, Mahkovic 2 (2:4), Kanacević 6, Nikolov 4, Marinović 7 (4:5), Prepelič 10 (4:4), Jagodnik 7.
* Prosti meti: Grosbasket 10:19, Union Olimpija 11:16.
* Met za tri točke: Grosbasket 2:10 (Jerman, Trampuš), Union Olimpija 5:23 (Prepelič 2, Mruić, Marinović, Jagodnik).
* Osebne napake: Grosbasket 22, Union Olimpija 24.
* Pet osebnih: /.

Zlatorog Laško - Rogaška 89:99 (19:21, 43:50, 56:76)
* Zlatorog Laško: Barič 5, Ledl 2, Tratnik 4 (2:2), Jovanović 12 (1:1), Lapornik 19 (8:9), Marasović 7 (3:4), Ponjavić 3, Zagorac 20 (5:6) Vašl 17 (10:10).
* Rogaška: Matić 1 (1:3), Ferme 11, Pelc 5, Koštomaj 2 (0:2), Boban 21 (3:6), Dimec 20 (2:4), Čebular 16 (8:9), Primorac 2, Bubnić 21 (7:7).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 29:32, Rogaška 21:31.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 8:18 (Zagorac 3, Vašl, Ponjavić, Lapornik, Jovanović Barič), Rogaška 10:23 (Boban 4, Ferme 3, Bubnić 2, Pelc).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 28, Rogaška 27.
* Pet osebnih: Primorac (28.), Ponjavić (37.), Jovanović (40.), Bubnić (40.).

Tajfun - Krka 78:88 (20:18, 35:43, 56:65)
* Tajfun: Williams 2, M. Sebić 5 (2:4), Držič 11 (2:2), Lelić 9 (3:6), S. Sebić 2, Zimič 10 (2:2), Bratož 13 (8:8), Clark 11 (0:1), Drobnjak 15 (2:2)
* Krka: Rojc 8 (2:2), Wangmene 4, Armstead 18 (5:6), Mulalić 8, Joksimovič 20 (1:1), Booker 16 (1:1), Hukić 6, Lapornik 2, Halilović 6.
* Prosti meti: Tajfun 19:25, Krka 9:10.
* Met za tri točke: Tajfun 9:24 (Držič in Drobnjak 3, M. Sebić, Bratož, Clark), Krka 9:26 (Armstead in Joksimovič 3, Mulalić 2, Booker).
* Osebne napake: Tajfun 16, Krka 29.
* Pet osebnih: Lapornik (31.).

Helios Suns - Elektra Šoštanj 86:59 (26:22, 46:33, 63:48)
* Helios Suns: Upshaw 10 (2:2), Močnik 14, Korošec 3 (3:4), Morina 2, Ščekić 14 (4:4), Casey 17 (6:6), Vončina 15 (3:5), Majok 2, Pelko 9.
* Elektra Šoštanj: Kosi 11, Čebašek 8 (3:4), Cohn 13 (2:3), Zagorc 6, Malus 8 (4:4), Lekič 2, Bukovič 2, Moore 9 (1:3),
* Met za tri točke: Helios Suns 10:21 (Pelko 3, Upshaw 2, Močnik 2, Vončina 2, Casey), Elektra Šoštanj 3:18 (Kosi, Čebašek, Cohn).
* Prosti meti: Helios Suns 18:22, Elektra Šoštanj 10:14.
* Osebne napake: Helios Suns 22, Elektra Šoštanj 23.
* Pet osebnih: Čebašek (34.).

Hopsi Polzela - Portorož 68:80 (18:17, 39:36, 58:60)
* Hopsi Polzela: Dimec 4, Abramovič 10, Rizman 10 (1:2), Vuković 2, Zolotić 10, Godler 3, Atanacković 12 (4:4), Mikulić 9 (0:2), Ahmedovič 8.
* Portorož: Močnik 2, Petrovič 4 (0:1), Modrić 8, Čigoja 12 (1:1), Buda 6 (2:4), Hodžić 28 (8:9), Besedić 9, Markič 11 (4:6).
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:20 (Rizman 3, Abramovič 2, Godler, Mikulić), Portorož 7:31 (Hodžić 4, Čigoja, Besedić, Markič).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 5:8, Portorož 15:21.
* Osebne napake: Hopsi Polzela 19, Portorož 15.

Maribor Nova KBM - Šenčur Ggd 68:59 (15:15, 38:27, 47:39)
* Maribor Nova KBM: Erčulj 10 (4:4), Kosić 11 (2:2), Ruphin 20 (4:5), Vukasović 5, Šarkinović 5 (1:2), Lopičič 6 (3:4), Sokolov 12 (2:3).
* Šenčur Ggd: Kosec 16 (6:7), Jeršin 6 (2:2), Zagorc 8 (1:2), Pavić 8 (6:7), Eržen 2, Finžgar 6, Mlakar 7, Blaževič 6.
* Met za tri točke: Maribor Nova KBM 4:24 (Kosić 3, Vukasović); Šenčur Ggd 8:21 (Blaževič 2, Finžgar 2, Kosec 2, Zagorc, Mlakar).
* Prosti meti: Maribor Nova KBM 16:20; Šenčur Ggd 15:18.
* Osebne napake: Maribor Nova KBM 25; Šenčur Ggd 26.
* Pet osebnih: Eržen (33.), Kosec (40.).