Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 17.01.2017 22:28:52

Olimpija opravila formalnost

Košarkarji Uniona Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 20. kroga lige Nova KBM premagali LTH Castings z 90:70 (19:12, 43:29, 72:52).

Ljubljanska ekipa je pričakovano prišla do tretje zaporedne zmage in skupno enajste, kolikor jih imata ob tekmi manj tudi doslej vodilna Krka in Zlatorog. Olimpija je bila praktično celo tekmo v vodstvu in tekmecem prizadejala še 14. poraz. LTH Castings tako pri dnu lestvice ostaja pri zgolj zmagi. Le eno je doslej zbral tudi Portorož.

Škofjeločani so obetavno začeli, a bili v minimalnem vodstvu le prve tri minute. Potem pa je vajeti v svoje roke prevzela Olimpija, ki vodstva ni več izpustila iz rok. Ob boljšem skoku in odstotku meta iz igre je prednost gostiteljev hitro začela naraščati. Po prvi četrtini je bilo še ulovljivih sedem točk razlike, v drugih desetih minutah pa so zeleno-beli še povišali ritem. Tako so po košu centra Nikole Jankovića 1:41 minute pred koncem polčasa že vodili z 41:24.

Olimpija je v tretji četrtini držala zanesljivo prednost več kot desetih točk, v 29. minuti pa prvič povedla za 18 točk, ko je bil uspešen Jan Barbarič s črte prostih metov, do konca tega dela igre pa je tudi praktično odločila zmagovalca, saj je s prostimi meti Stevana Miloševića in Dražena Bubnića prišla že do 22 točk razlike. V zadnji del, ki je bil zgolj formalnost, so domači nesli 20 točk zaloge. Najvišja prednost na tekmi je znašala 24 točk (76:52).

Pri domačih je bil z 22 točkami, desetimi skoki in šestimi podajami med najboljšimi Bubnić (indeks 25), Barbarič pa je 19 točkam dodal 11 skokov in pet podaj (indeks 33 ob 88-odstotnem metu iz igre). Pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Luka Grum.

Union Olimpija - LTH Castings 90:70 (19:12, 43:29, 72:52)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 100 gledalcev. Sodniki: Špendl (Maribor), Gajšek (Podčetrtek) in Česen (Kranj).

Union Olimpija: Barbarič 19 (2:2), Bubnić 22 (2:2), Pelko 10 (3:4), Janković 15 (3:3), Mulalić 12 (3:5), Milošević 5 (3:4), Jurček 7 (4:4).

LTH Castings: Grubelič 4, Stopar 16, Čučovič 7 (3:4), Rebec 15 (4:4), Sajevic 1 (1:2), Grum 17, Bošnjak 10 (2:3).

Prosti meti: Union Olimpija 20:26, LTH Castings 10:13.

Met za tri točke: Union Olimpija 12:28 (Bubnić 4, Barbarić 3, Mulalić 3, Pelko, Jurček), LTH Castings 6:24 (Grum 3, Stopar 2, Rebec).

Osebne napake: Union Olimpija 13, LTH Castings 25.