Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 18.12.2023 20:33:36

Rogaška - Terme Olimia 89:92 (23:25, 52:52, 74:70)

Martin Metelko
Košarkarji Term Olimia so v 12. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 92:89 (25:23, 52:52, 70:74).

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 400, sodniki: Petek, Špendl (oba Limbuš), Misson (Škofja Loka).
* Rogaška: Tabak 10 (2:2), Močnik 8, Božak 2, Session 15 (3:6), Jugovac 6, Čebular 11, Kralj 9 (2:2), Kotnik 2, Sikiraš 26 (6:7).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pajk 6 (0:1), Pelko 14 (14:15), Bratož 10 (3:4), Švigelj 5 (1:2), Stoimenov 7 (1:4), Struger 20 (4:4), Atanacković 20 (4:7), Livadić 10 (1:2).
* Prosti meti: Rogaška 13:17, Terme Olimia 28:39.
* Met za tri točke: Rogaška 10:31 (Čebular 3, Tabak 2, Močnik 2, Sikiraš 2, Kralj), Terme Olimia 6:28 (Stoimenov 2, Atanacković 2, Bratož, Livadić).
* Osebne napake: Rogaška 32, Terme Olimia 21.
* Pet osebnih: Kotnik (26.), Sikiraš (39.), Session (40.), Tabak (40.).

Košarkarji Term Olimia so postali specialisti za zmage v sosedskih obračunih. V zadnjih treh tekmah so trikrat premagali Šentjur, dvakrat v pokalu Spar in enkrat v ligi Aba, v zadnji tekmi 12. kroga pa so bili še drugič v tej sezoni boljši od Rogaške.

S tem so Podčetrtčani dosegli peto zmago v ligi Nova KBM in se odlepili z dna razpredelnice, Rogaška pa je po odmevni zmagi v začetku decembra proti Krki doživela drugi zaporedni poraz.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih minutah. Rogaška je neučinkovito odigrala zadnjo četrtino, saj je do zadnjih sekund dosegla le deset točk, ključne koše za goste pa sta zadela najbolj izkušena, Simo Atanacković (20 točk, 8 skokov) in Domen Bratož (10 točk, 8 podaj), ki se je Termam Olimia pridružil prejšnji teden.

Rogaška, ki je zadnje minute odigrala brez svojega najboljšega strelca Njegova Sikiraša (26 točk, 11 skokov), je imela v zadnjih sekundah priložnost za podaljšek, vendar trojka Davida Kralja ni šla skozi obroč.

Rogaška bo v 2023 odigrala še dve tekmi - povratno v pokalu Spar proti Vojniku (20. 12.) in ligaško s Šentjurjem (23. 12), Terme Olimia pa bodo 26. decembra v ligi Nova KBM gostile GGD Šenčur.

Izidi, 12. krog:
- sreda, 13. december:
Krka - ECE Triglav                   86:60 (29:10, 47:25, 68:43)

- petek, 15. december:
Kansai Helios - Ilirija              85:67 (22:20, 35:36, 61:53)
GGD Šenčur - LTH Castings            79:72 (22:17, 39:37, 55:55)

- sobota, 16. december:
Šentjur - Hopsi Polzela             102:84 (27:21, 55:47, 78:65)

- ponedeljek, 18. december:
Rogaška - Terme Olimia               89:92 (23:25, 52:52, 74:70)

10. Hopsi Polzela         12   3   9   971:1078  15

* Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.

Značke: košarka, dp, terme-olimia