Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 19.12.2023 21:16:55

Na dvanajsti tekmi je Cedevita Olimpija doživela dvanajsti poraz!

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala izgubili proti turškemu Bešiktašu s 83:88 (22:29, 42:43, 61:67). Ljubljanska ekipa, ki v tem mednarodnem tekmovanju v sezoni 2023/24 še ni zmagala, bo naslednjo tekmo igrala 27. decembra, v gosteh se bo pomerila z ukrajinskim Prometejem.

Slovenski prvaki so slabo odprli obračun v Stožicah. Italijanski strokovnjak na klopi zmajev Simone Pianigiani je po vsega treh minutah igre pri zaostanku 5:13 zahteval svojo prvo minuto odmora, ki sprva ni spremenila razmerja moči na igrišču. Zasedba iz Istanbula ji je v 7. minuti ušla na +11 (11:22).

Ljubljančani so nato zaigrali veliko bolje in postopoma zmanjševali zaostanek, v 16. minuti pa po zadetem metu za tri točke Gregorja Glasa prvič na dvoboju povedli s 36:35. Do konca polčasa se je odvijal enakovreden boj, Ljubljančani pa so se na veliki odmor odpravili z najmanjšim možnim zaostankom (42:43).

Domačini so v drugi polovici tekme igrali po sistemu toplo-hladno. V začetku so zaostali za osem točk (44:52), v 26. minuti po košu DJ Stewarta izenačili na 55:55, minuto kasneje pa po trojki Nikole Radičevića povedli s 60:57.

V končnici tretje in v začetku zadnje četrtine so znova zaigrali medlo, tako da jim je tekmec iz največjega turškega mesta v 31. minuti ušel za devet (63:72), v 34. minuti pa za 12 točk (67:79).

Ljubljančani niso izobesili bele zastave, po delnem izidu 9:0 so se dobri dve minuti pred koncem Bešiktašu približali na tri točke (78:81). V končnici so znova naredili nekaj nepotrebnih napak, po njihovi zmedeni in nezbrani predstavi je zmaga odšla v Istanbul.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Karlo Matković z 22 točkami. Justin Cobbs je prispeval 19, DJ Stewart pa 16 točk.

Cedevita Olimpija - Bešiktaš 83:88 (22:29, 42:43, 61:67)
* Dvorana Stožice, gledalcev 2799, sodniki: Aliaga, Baena (oba Španija), Balak (Turčija).
* Cedevita Olimpija: Stewart 16 (7:10), Radičević 4 (1:2), Cobbs 19 (10:12), Glas 7, Blažič 11 (2:2), Matković 22 (5:8), Jones 2, Ščuka 2 (2:2).
* Bešiktaš: Mathews 18 (0:2), Hammonds Cedevita Olimpija doživela dvanajsti poraz v evropskem pokalu2, Allman 7 (1:2), Needham 15 (3:4), Arslan 13 (2:2), Mitchell 5 (1:2), Arna 5, Konan 4, Delgado 19 (3:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 27:36, Bešiktaš 10:16.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:18 (Stewart, Radičević, Cobbs, Glas, Blažič, Matković), Bešiktaš 8:26 (Needham 4, Mathews 2, Arslan, Arna).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 19, Bešiktaš 24.
* Pet osebnih: Stewart (40.).