masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 26.12.2023 21:58:42

Dva podaljška v Podčetrtku

Košarkarji Term Olimia so v 13. krogu lige Nova KBM po dveh podaljških premagali GGD Šenčur z 98:95 (23:16, 34:36, 61:53, 77:77, 85:85).

* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Mohorič (Velenje), Oprčkal (Vojnik).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 23 (9:10), Škorjanc 4, Švigelj 2 (2:2), Stoimenov 14 (2:5), Struger 7 (1:2), Bratož 11 (6:8), Atanacković 20 (3:3), Livadić 17 (7:9).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Čibej 4 (1:2), Vidić 3 (1:2), Ožegović 5 (0:2), Kmetič 10 (2:2), Murić 41 (5:9), Antić 4 (2:2), Dragović 6, Malovčić 22 (2:3).
* Prosti meti: Terme Olimia 30:39, GGD Šenčur 13:22.
* Met za tri točke: Terme Olimia 6:20 (Pelko 2, Stoimenov 2, Bratož, Atanacković), GGD Šenčur 8:31 (Kmetič 2, Malovčić 2, Murić 2, Ožegovič, Čibej).
* Osebne napake: Terme Olimia 22, GGD Šenčur 33.
* Pet osebnih: Čibej (32.), Struger (36.), Kmetič (45.), Malovčič (45.).

Košarkarji Term Olimia so pravočasno uredili oziroma okrepili svoje vrste, da bodo praznični odmor dočakali izven nevarne cone izpada. V zadnjih treh krogih so vpisali tri zmage, tako da so pri izkupičku 5-8. Zmago več ima GGD Šenčur, ki je doživel četrti poraz na zadnjih šestih tekmah.

Podčetrtčani so do dveh točk prišli šele po 50 minutah čiste igre oziroma dveh podaljških. Zmago so imeli v žepu že po prvem, a je igralec tekme in novi rekorder po številu točk v ligi Nova KBM v tej sezoni Dino Murić zadel trojko od table v zadnji sekundi in izsilil dodatnih pet minut.

V drugem podaljšku je gostom zmanjkalo moči in igralskega kadra, Jure Pelko pa je s sedmimi zaporednimi točkami hitro rešil vprašanje zmagovalca (94:88).

Dino Murić je dosegel 41 točk (met iz igre 17:24, 11 skokov), Alen Malovčić jih je dodal 22 za goste, pri domačih pa je Jure Pelko zbral 23 točk, 20 točk, 11 podaj in 6 skokov pa je prispeval Simo Atanacković.

Terme Olimia bodo v 14. krogu 6. januarja gostovale v Domžalah, GGD Šenčur pa bo 5. 1. gostil Rogaško.

Izidi, 13. krog:
- sreda, 20. december:
Ilirija - Krka                82:87 (16:24, 45:40, 63:67)

- petek, 22. december:
ECE Triglav - Hopsi Polzela   96:72 (20:12, 46:37, 79:48)

- sobota, 23. december:
Šentjur - Rogaška             95:93 (23:16, 40:44, 66:75)

- torek, 26. december:
LTH Castings - Kansai Helios  79:78 (23:16, 37:26, 60:58)
Terme Olimia - GGD Šenčur     98:95 (23:16, 34:36, 61:53, 77:77, 85:85)

10. Hopsi Polzela         13   3  10  1043:1174  16

* Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.

Značke: košarka, dp, podčetrtek